Tablet Şarj Ömrünü Uzatmak İçin İpuçları

Fahri Gün 23 Ağu 2017 Teknoloji 705  0

Tabletlerinizin şarj ömrünü aşağıdaki maddelere harfiyen uyarak rahatlıkla uzatabilirsiniz;

– Görüntü Parlaklığını Azaltın

Tabletinizin görüntü parlaklığı akıllı telefonunuzun şarjının çok daha hızlı bir şekilde tükenmesine yol açar. Bu yüzden telefonunuzun görüntü parlaklığını azaltmanız şarj ömrünüz için son derece yararlı olur. Tabletlerin ekranları daha büyük olduğu için ve genelde akıllı telefonlara göre mimari anlamında biraz daha geride oldukları için ekranları çok şarj tüketir. Haliyle ekran parlaklığını azaltmanız ciddi ölçüde yarar sağlayacaktır.

– Arkaplanda Çalışan Uygulamaları Devre Dışı Yapın

Tabletinizin arkaplanında sürekli çalışmakta olan uygulamaları eğer kullanmıyorsanız silin veya devre dışı bırakın. Çünkü bu uygulamalar siz ürünü stand by moduna aldığınızda bile çalışmaya devam eder. Bu kuşkusuz tabletinizin şarjını çok hızlı tüketir.

– Veri Bağlantısı – Wi-fi – Bluetooth

Veri bağlantısı, Wi-Fi,  Bluetooth gibi hizmetleri kullandıktan sonra kapamanız çok daha yararlı olacaktır. Çünkü bu hizmetler siz aktif halde bıraktığınız sürece tabletinizin şarjını ciddi öçlüde tüketmeye devam ederler. Aynı şekilde GPS hizmetini de kullanmadığınız zamanlarda devre dışı bırakmak daha yararlı olacaktır. Zira sizin konumunuz dünyanın etrafında yer alan uydular aracılığı ile ortaya çıkarılmak için GPS özelliğiniz ile sürekli bir iletişim içerisindedir.

-Yardımcı Uygulamalar

Şarjınızı kontrol edecek yardımcı uygulamalar kullanarak tabletinizin şarj ömrünü biraz daha uzatabilirsiniz. Örneğin yukarıdaki maddeleri sürekli manuel olarak yapmak istemiyorsanız yardımcı uygulamalar kurup o uygulamalar sayesinde otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Şarj koruyucu uygulamalar kullanırken güvenilir ve işe yarar uygulamaları kullanmak için Google Play Store gibi mağazalardaki uygulama puanlarını incelemeyi de ihmal etmeyiniz.

Son olarak tabletinizin şarjını koruyabilmek için çok fazla uygulama yüklemekten ve özellikle widget eklemekten kaçının. Siz hareketli duvar kağıtları, menüler gibi şeyler ekledikçe tabletinizin şarjı çok daha çabuk tükenmeye başlayacaktır.

Bu verdiğimiz maddeleri uyguladığınızda sonuç alacağınızı garanti ediyorum. Ancak zaten bu maddeleri uyguluyor olmanıza rağmen hala şarj performansından memnun değilseniz o halde kullandığınız tableti değiştirmenizi veya harici bataryalar kullanmanızı öneririm. Tabii batarya seçerken güvenilir bir batarya tercihi yapmanız gerektiğini de hatırlatalım.

 

 

Etiketler: ,
Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)