Steam’de Hızlı Oyun İndirme Rehberi

Buğra Özçelik 02 Kas 2017 Oyun 689  0

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük oyun platformu olarak kabul ediliyor Steam. Özellikle tatil zamanlarında yaptıkları büyük indirimler sayesinde oyuncular yüksek miktarda oyun satın alıyorlar. Böyle dönemlerde ise indirmekte olduğunuz oyunların hızının yavaş olması en büyük problem oluyor maalesef. Bu yazımızda ise size bir kaç ufak ipucu vererek düşük hız problemini aşabilmenizi hedefliyoruz.

 

 

Steam üzerinden oyun indirirken düşük hız problemi yaşıyorsanız yapmanızı tavsiye edeceğimiz ilk adım indirmeye ara vererek internet bağlantınızı kesmek ve bir kaç dakika sonra yeniden bağlanmak olacak. Bu sayede Steam sunucuları size yeni bir giriş imkanı sağlayacak ve taze bağlantınızla görece daha hızlı bir indirme işlemi yapabileceksiniz.

Bir diğer ipucu ise Steam yazılımınızı güncel ve optimize edilmiş şekilde kullanmak olacaktır. Bunun için düzenli olarak güncellemelerinizi yapmanız yararınıza olacaktır.

Kendi sisteminizden kaynaklanabilecek yavaşlamalarda ise yine bir kaç basit işlem size internet bağlantı hızınızda büyük bir performans artışı sağlayabilir. Bilgisayarınızın LAN sürücüsünün güncel olduğundan emin olun. Ayrıca en stabil internet bağlantısı türü olarak ethernet kablosu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kablosuz bağlantı her ne kadar pratik ve basit bir çözüm olsa da ethernet kablosu ile bağlandığınızdaki ping değerini ve hız değerini tam anlamıyla yakalayamazsınız.

Son tavsiyemiz ise Steam üzerinden oyun indirirken indirme sunucusu kısmında Türkiye seçili olduğundan emin olmanız. Çünkü bazen Steam sizin adresinizi göremiyor ve sizin yerinizi ABD sanabiliyor. Bu da indirme hızınızın yavaşlamasına sebep olabilir.

Sizin de tavsiyeleriniz var ise bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: , , ,
Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)