Steam’de Alışveriş Yapmak Detaylı Anlatım

Fahri Gün 19 Şub 2018 Oyun 386  0

Steam platformunda nasıl alışveriş yapabileceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. Makalemizi okuyarak hemen öğrenebilirsiniz.

Milyonlarca kişinin kullandığı Steam, oyun satın alabildiğiniz bir sanal mağazadır. Şu günlerde KDV dahil edilmesi nedeniyle çok konuşulan Steam’de buna rağmen fiyatlar aynı kaldı. Şu an gerçekten de oyunların uygun fiyatlı olarak satın alınabileceği nadir adresler biri. Peki Steam’de nasıl alışveriş yapacağız?

Bunun için ilk olarak beğendiğiniz oyunu mağazada bulmanız lazım. Steam uygulamasını indirmediyseniz bilgisayarınıza indirin ve çalıştırın. Sizden üyelik isteyecektir. Üyelik bilgileriniz ile giriş yapın veya yeni üyelik açıp giriş yapın.

Uygulamaya girdikten sonra Mağaza sekmesine tıklayın.

Sağ üst köşedeki Mağazada Ara kutucuğuna gelin ve oraya satın almak istediğiniz oyunu yazın veya aklınızda özel bir oyun yoksa Steam’e Göz Atın kısmından oyun bakabilirsiniz. Beğendiğiniz oyunun isminin üzerine tıkladığınızda o oyunun Steam sayfası açılacaktır.

Oyunun Steam sayfasındayken Sepete Ekle butonuna tıklayın ve ardından sağ üst köşede oluşan Sepet ikonuna tıklayın.

Kendim İçin Satın Al yazısına tıklayın veya birine hediye edecekseniz Hediye Olarak Satın Al yazısına tıklayın.

Şimdi karşınıza ödeme yöntemi gelecektir. BoaCompra ibaresi dikkatinizi çekmiştir. Mesela Visa ve Visa (BoaCompra) şeklinde iki farklı ödeme sistemi vardır. Ben BoaCompra yöntemini kullanıyorum daha basit ve hızlı oluyor. Zaten sağ taraftan kredi kartı logolarındaki Türk bayrağına tıkladığınızda otomatik olarak BoaCompra yöntemini seçer.

Ödeme yöntemini kendinize göre seçtikten sonra Devam Et‘e tıklayın.

Ardından koşulları kabul edip BoaCompra’ya Devam Et butonuna tıklayın.

Kredi kartı ile ilgili bilgileri verilen alanlara girin.  Bunları açıklamaya gerek duymuyorum çünkü zaten formda hangi bilgiyi nereye yazmanız gerektiğini açıkça belirtmişler.

Öde‘ye tıklayın. Şimdi telefonunuza bir kod gelecek o kodu size verilen alana girin ve onaylayın. İşlem bu kadar. Oyunları Steam kütüphanenizde görebilirsiniz.

Bazen oyunu satın almanıza rağmen hemen kütüphaneye eklenmez. Bu gibi durumlarda endişe etmeyin çünkü bazen 15 dakikayı bulabiliyor.

Etiketler: , ,
AC Origins İnceleme
Knights And Bikes Çıkış Tarihi Hakkında Sürpriz Gelişme
Immortal Redneck Steam’de Büyük Bir İndirim Aldı
Prey Digital Deluxe Kısa Bir Süreliğine İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)