Steam’de Aile Paylaşımı Yapma Yöntemi

Fahri Gün 16 Ağu 2021 Teknoloji 199  0

Steam üzerinde aile paylaşımı fonksiyonu nasıl kullanılıyor? Yeni yazımızda bununla ilgili olarak bilgiler paylaşıyoruz.

Kütüphanenizde yer almakta olan oyunları başkalarıyla paylaşmanıza imkan tanımakta olan sistem, aynı zamanda başkasına ait oyunu da kendi bilgisayarınızdan oynamanızı sağlayabiliyor.

Steam kütüphanesi bir oyuncunun sahip olduğu oyunları liste halinde sunan bir kategori olup, satın almış olduğunuz hesapta oyunlarınızın liste olarak çıkmasını ve kolayca indirme, yükleme yapmanızı sağlar. Bu işlemler için internet gerekir. Kütüphanenizdeki oyunlarınızdan siz kendiniz yararlanabileceğiniz gibi aynı anda kütüphanenizi de paylaşabilirsiniz. Yalnız bunun için Steam Guard fonksiyonunun hem güvenlik hem de aile paylaşımı için hesabınızda aktif olması gerektiğini belirtelim.

Steam ile aile paylaşımı yapmak:

İlk olarak kütüphanenizi hangi bilgisayardan paylaşmak istiyorsanız oradan hesabınıza giriş yapın. Eğer başka bir hesaptaki oyunları oynamak isterseniz de kendi bilgisayarınızdan o hesabı açmalısınız. Ekranın sol üst bölümündeki Steam Ayarları paneline girip Aile sekmesine ilerleyiniz. Aile sekmesi içerisinde giriş yapmış olduğunuz bilgisayardan açılan diğer hesapları görüntüleyebilirsiniz. “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” yazısının yanındaki onay kutusunu seçiniz. Onay kutusunu seçtiğinizde alt kısımda bir liste çıkacak olup, girdiğiniz hesabın kütüphanesindeki oyunları paylaşmak istediğiniz hesabın seçimini yapınız. Oyunları kendi hesabınızla paylaşmak isterseniz de kullanıcı adınızın yanında yer alan onay kutusunu işaretleyiniz. Böylece hesaptan çıkıp kendi hesabınıza girdiğiniz zaman Kütüphane kısmında çıktığınız hesabın oyunlarını da görebilirsiniz.

Kendi hesabınıza girdiğiniz zaman Kütüphane kısmında diğer hesaba ait oyunları görebileceğiniz gibi oyunlara tıklayıp Oyna butonuna bastığınız zaman bir uyarı penceresi çıkacaktır. Söz konusu bölümde Erişim Talebi Gönder butonuna basıp oynamak istediğiniz oyun bulunan kullanıcıya erişim isteği yollayabilirsiniz. Eğer talebiniz kabul edilirse kütüphanenizdeki oyunlara erişiminiz açılacaktır.

Bu arada Steam üzerinde abonelik ile oynanan oyunların paylaşılamayacağını, farklı hesaplardan örneğin Uplay, Origin gibi hesaplardan oturum açılması gerekiyorsa paylaşım yapılamayacağını, ücretsiz oyunların paylaşılamayacağını belirtelim.

JAR Dosyası Hakkında Bilinmesi Gerekenler 
Nükleer Enerji Kullanımının Zararları
Fotoğraflarda Gözlerin Kırmızı Çıkmasının Nedenleri
Nükleer Enerjinin Maliyeti Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)