Steam Platformunda 2020’nin En İyi Oyunları Açıklandı

Fahri Gün 04 Oca 2021 Oyun 582  0

Steam platformunda 2020 yılının bitmesinin ardından en iyi oyunları da açıkladı. 2020 yılında enlere giren oyunlar oyuncuların oylamalarıyla belirlendi. İşte habere dair detaylar…


Her yıl sonunda pek çok oyunu pek çok farklı alanda yılın oyunu olmak adına aday gösteren Steam 2020 yılının son günlerinde de yine yılın oyunlarını seçmek üzere bir oylama yaptı ve bu kapsamda Steam platformunda 2020 yılının en iyi oyunları belirlendi. Oylama sonuçlandı ve kazananlar beli oldu. Steam Ödülleri 2020 kapsamında 10 farklı kategoride yarışma tertip edildi. Kazananları ise kullanıcıların gönderdiği oylar belirledi. En fazla merak edilen ise Yılın Oyunu adlı en büyük ödülün hangi oyuna verileceğiydi. Oylamanın sonuçlarına göre Red Dead Redemption 2 video oyunu 2020 yılının en iyi Steam oyunu seçildi.


Yılın VR Oyunu


Yılın en iyi sanal gerçeklik cihazı ile oynanan oyunu ise Half Life : Alyx seçildi. Bu aslına bakarsanız beklenen bir sonuçtu.


Yenilikçi Oynanış Ödülü


Steam üzerinde en yenilikçi oynanış ödülünün sahibi olan oyun ise Death Stranding oldu. Bu oyun özellikle tasarımcıların sunduğu yeni perspektifler ve yenilikler ile son derece ilham verici bir yapım olmayı başardı.


Zengin Hikayeye Sahip Üstün Oyun


Zengin Hikayeye Sahip Üstün Oyun kategorisindeki oyun aynı zamanda yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption 2 oldu. Her ne kadar açık dünya ögeleri yaygın olan bir oyun olsada hikaye olarak son derece güçlü bir yapım olan RDR 2, bu bağlamda oyuncuları kendisine hayran bıraktı.


Aşk İle Devam Ettirilen Oyun


Aşk ile Devam Ettirilen kategorisindeki oyunların kazananı ise Counter Strike Global Offensive oldu. Bu oyun epey uzun süre önce çıkmasına rağmen günümüzde hala son derece popüler. Bu popülerliğini bir süre daha muhafaza edecek gibi gözüküyor. Belki de yeni Counter Strike oyunu gelinceye kadar…


Arkadaşlarla Daha Zevkli Ödülü


Arkadaşlarla Daha Zevkli isimli kategorinin kazananı ise Fall Guys: Ultimate Knockout oyunu oldu. Fall Guys : Ultimate Knockout özellikle insanların birbirlerinden uzakta olduğu virüs sürecinde yad edilen popüler bir yapım oldu.


Kötü Olduğunuz En İyi Oyun Ödülü


Sinirlerine hakim olamayanlar için hiç mi hiç uygun olmayan Kötü Olduğunuz En İyi Oyun kategorisinin kazanan oyunu Apex Legends oldu.


En İyi Albüm


En iyi albüm kategorisinde müziği en iyi oyunlar aday gösterildi ve bunlar arasından kazanan oyun DOOM Eternal oldu. DOOM Eternal yapımı en köklü serilerin yeni oyunu niteliğinde gelmişti ve çok sevilmişti.


Arkanıza Yaslanın ve Rahatlayın Ödülü


Yorucu bir günün akşamında akıcı ve rahatlatıcı bir oyun arayanlar için hazırlanan bu kategorinin kazanan oyunu ise The Sims 4 oldu. Meşhur The Sims 4 oyunu kişiyi en iyi rahatlatan oyun seçildi.


Üstün Görsel Stil


Görüntü itibariyle son derece stil , hoş gözüken Ori and the Will of the Wisps bu bağlamda yılın en iyi üstün görsel stile sahip oyunu seçildi
Etiketler:
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!
Ghost of Tsushima’nın PC’ye Gelmesine Saatler Kaldı!
Meşhur Savaş Oyunu Battlefield 1 Büyük Bir İndirime Girdi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)