Starfield Çökme Probleminin Çözümü

Fahri Gün 23 Eki 2023 Oyun 84  0

Video oyunlarından Starfield yapımında çökme problemi yaşayanlar için sorunun çözümüne değiniyor, çökme probleminin giderilmesi adına yapılması gerekenlere ilişkin bilgiler veriyoruz

Bazı oyuncular Starfield yapımında çökme sorunu yaşamaktadır. Çökme problemi oyuncunun oyun deneyimini oldukça olumsuz etkileyen bir durum ve hiçbir oyuncu oyunu oynamakta olduğu bir esnada çökme hatası ile karşılamak istemez. Peki çökme problemi meydana geldiği zaman ne yapılması gerekir? Yazımızda bu hususa sizler için yer veriyoruz.

Çökme sorunu nedenleri

Çökmeye neden olan en bariz neden sisteminizin, oynamaya çalıştığınız oyunun minimum veya önerilen sistem gereksinimlerini karşılamıyor olmasıdır. Oyunun minimum sistem gereksinimleri karşılanmadığı zaman oyunda kasma ve çökme problemi meydana gelir ve bunu çözebilmek için yapılması gereken şey upgrade uygulamaktır ve bu da kuşkusuz ki maliyetlidir.

Sürücü güncellemesi

Eğer sistem gereksinimlerinde sorun olmamasına rağmen hata sürüyor ise çözümü için grafik kartınıza yönelik olarak sürücü güncellemesi uygulayabilirsiniz. Sürücü güncellemesi ile oyunda çökme problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Güncel sürücüler video oyunlarının daha istikrarlı ve aynı zamanda düzgün olarak çalışmasını sağlamakta olduğundan donanımlarınızın güncellemelerini zamanında yapmanız önem arz etmektedir.

Sorunlu bileşenler

Eğer sorunlu oyun bileşenleri söz konusu ise Starfield çökme problemi gibi hatalar meydana gelebilir. Öte yandan güvenlik duvarı da bu probleme neden olabilmektedir.

Arka planda çalışan uygulamalar

Starfield oynarken arka planda özellikle sisteminizi yoracak olan uygulamalar çalıştırmak sisteminizin çökmesine sebebiyet verebilecek olan unsurlar olduğundan, yazılım çakışmalarını da azaltabilmek maksadıyla arka planda çalışmakta olan uygulamaları kapatmanızı tavsiye etmekteyiz.

Isınma sorununun kontrolü

Bazen bilgisayar aşırı ısınır ve bu durum oyunların çökmesine sebebiyet verebilir. Dolayısıyla ısınma problemi ile karşılaşmakta iseniz ısınma sorununun çözümü noktasında çaba sarfetmeniz gerekmektedir. Laptop kullanıyorsanız soğutucu fanlar veya ürünü serin bir yende oynamak etki sağlayabilirken masaüstü bilgisayarlarda da fan havalandırmasını doğru yapmak ve aynı zamanda etkili soğutucu aparatlar kullanmak önem arz eder.

The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)