Spotify Kişiselleştirilmiş Şarkı Önerilerini Test Etmeye Başladı

Fahri Gün 22 Eyl 2018 Teknoloji 187  0

Dünyanın en çok kullanılan müzik uygulamalarından biri olan Spotify’de kisilleştirilmiş şarkı önerileri test edilmeye başlandı.

Günümüzde artık müzik dinlemek isteyen kişiler akıllı telefonlarına Spotify gibi uygulamalar yüklüyor. Bu uygulamalar telefonunuzda depolama alanından harcamadan istediğiniz müzikleri dinlemenizi sağlıyor. Günümüzde sevilen ve yaygın olarak kullanılan Spotify sürekli geliştirilerek daha iyi bir konuma yükseltiliyor.  Bu kez de uygulama üzerinde kişiselleştirilmiş şarkı önerilerinin testi yapılıyor.

Hbebot’tan gelen bir rapora göre seçilmiş oynatma listeleri için kişiselleştirme testlerine başlandı. Spotify’nin yeni sistemi, bir kullanıcının arzu ettiğini düşündüğü şarkıları elle seçilmiş bir şekilde onlara sunuyor. Test şu an için yalnızca bazı kullanıcılar ve bazı oynatma listeleri için gösteriliyor gibi görünüyor. O yüzden kalıcı bir özellik olarak sunup sunmayacağı şu an için belirsiz çünkü Spotify tarafından yapılan testler başarısız olduğu taktirde uygulamanın kullanıcılara tam sürüm olarak sunulması konusu rafa kaldırılabilir.

Spotify hakkında 

İsveç merkezli bir müzik akış servisidir.  Pek çok ünlü plak şirketinin yanında yine pek çok seçkin bağımsız plak şirketinin müziklerine yer veren Spotify, bu müziklerin sınırsız olarak yasal bir şekilde dinlenmesine olanak tanımaktadır.

Babalar Günü İçin Alınabilecek Teknolojik Hediyeler
Samsung Health Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler
VLC İçin Pratik Kısayollar
Atlas Aldığı Güncellemeyle 1.5 Sürümüne Kavuştu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)