Speccy Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 27 Eki 2021 Bilgisayar 350  0

Bu içeriğimizde Speccy’nin ne olduğuna değinecek, Speccy ile ilgili olarak önemli bilgiler vereceğiz.

Speccy bilgisayarlar için geliştirilen bir program olup, sistem bilgilendirmesi yapmaktadır. En güncel sistem bilgilerine ulaşmanızı sağlamaktadır.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sistem bilgilerini görüntülemek için kullanabileceğiniz Speccy, hem kolay kullanılması hem de basit bir arayüze sahip olması ile adından söz ettirmektedir. Aynı zamanda bilgisayarda da çok az yer kaplamaktadır.

Priform tarafından geliştirilen Speccy, bilgisayar sistem bilgilendirmesi görevini görmekte olup ilk kez 2010 yılında yayınlanmıştır. Bilgisayarınızda yer alan donanımlar ve yazılımlar hakkında güncel bilgilere istatistikler ışığında ulaşmanıza yardımcı olur. CPU, anakart, RAM, grafik kartı, optik sürücüler, ağ kartı, çevre birimleri hakkında bilgiler verir.

Anakartınızın BIOS sürümünü de öğrenmenizi sağlayan Speccy, hangi RAM türünü seçerek upgrade yapmanız gerektiğini bile size söyleyebilir.  Speccy programını kullanmaya başlamak için CCleaner internet sitesinden Speccy yükleme  dosyasını indirip yükleme dosyasını açınız ve standart kurulum adımlarını takip ettikten sonra yazılımı çalıştırarak sistemin taranmasını bekleyiniz. Kurulum aşamasında CCLeaner uygulaması yüklü değilse o da yüklenecektir çünkü yükleme kutusu varsayılan olarak onaylı gelmektedir. Programı yükleyip çalıştırmanızın ardından tüm donanım ve sürücüler hakkında güncel istatistik bilgilerini alabileceksiniz.

Speccy uygulamasını kullanmak için ücret ödemeye gerek yoktur. Ancak 19.95 Dolar ödeyerek otomatik güncelleme ve Premium destek hizmeti alabilirsiniz. Eğer temel hizmetler sizin için yeterliyse bu ücreti ödemenize de gerek yoktur.

Etiketler:
Windows 11 Copilot özelliği otomatik olarak çalışması için tekrar teste alındı
Monster Markut M7 V6.2.4 incelemesi
Laptop Klavyesi Temizlemenin Püf Noktaları
Spotify Jam’ı Bilgisayarda Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)