Sound Blaster Omni Control Panel İçin Önerdiğimiz Ayarlar

Fahri Gün 22 Kas 2017 Bilgisayar 949  0

Sound Blaster Omni Control Panel isimli ses yazılımı için kullanmanız gereken ayarları açıklıyoruz. Daha kaliteli ses için vereceğimiz ayarlamaları uygulayın.

Öncelikle ses çok hassas bir konu. Ses kartları uygulanan bilgisayarlarda seslerin kalitesini daha bariz bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Fakat dahili ses yongası bulunan bilgisayarlarda sesleri daha kalitesiz algılıyorsunuz.

Creative’in ses yazılımı olan Sound Blaster Omni, Omni Surround 5.1 ses kartları için özel olarak geliştirilmiş olup diğer bazı ses kartlarında da sorunsuz kullanılabiliyor. Ama programı yüklediğinizde varsayılan ayarlarda çalıştığında pek verimli olmuyor. Oysa aşağıdaki adımları uygulayarak ses kartınızdan çok daha kaliteli sas alabilirsiniz:

İlk olarak programı çalıştırın ve SBX Pro Studio alanından Surround ve Crystalizer ayarlarını en sona getirin.  Yine aynı alandan bu kez alttaki Smart Volume’u açın ve Loud’u aktif hale getirin.

Şimdi sol menüden Speakers/Headphones sekmesine tıklayın ve hoparlörünüz için uyumlu seçeneği işaretli değil ise işaretleyin. Ardından yine aynı bölümden Full Range Speakers kısmındaki iki kutuyu da tikli hale getirin.

Son olarak sol menüden bu defa Cinematic sekmesine tıklayın ve açılan alandan Dolby özelliğini aktif hale getirin.

Bu ayarlar bize şunları sağladı:  

  • Hoparlörünüzden daha fazla ses almanızı
  • Hoparlörünüzdeki seslerin daha iyi yayılmasını
  • Daha kaliteli müzik dinleminizi
  • Sinema ve oyunlarda seslerin daha iyi olmasını
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
Kaliteli ve Şık Gözüken 5 Mousepad Önerisi
Laptop Hızlandırma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)