Sosyal Medyanın Sakıncaları

Fahri Gün 11 May 2020 İnternet 308  0

Bu yazımızda sosyal medyanın başlıca sakıncalarına değiniyoruz. Dikkatle okumanızda fayda var.

Adı Sosyal Ancak Kendisi Değil

Sosyal medya üzerinde bulunmak insanları gerçek hayattaki sosyalliklerinden aslında uzak bir konuma itmiştir. Günümüzde çoğu kişi bir sosyal medya hesabına sahip ve gün aşırı onunla ilgilenmekte. Bu durum gerçek hayattan kopmasına ve asosyalleşmesine neden olmakta.

Sağlığı Etkiler

Sürekli olarak sosyal medyada bulunmak bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunlardan en fazla görüleni boyun düzleşmesidir. Sürekli telefona veya bilgisayar ekranına bakmak boyun, göz ve baş sağlığınıza hatta bel sağlığınıza kadar pek çok hususta sorun teşkil eder. Başınız daha fazla ağrıyabilir ve hatta psikolojik olarak da rahatsızlanmanıza neden olabilir. Günümüzde pek çok kişi sosyal medya üzerinde ilgi görmediğinden dolayı depresyona girmektedir.

Zaman Hırsızı

Zaman özellikle de gençler için çok önemli ve kıymetli. Her an yeni bir hayalin peşinden gidebilme şansını sağlayan şey hayal ve hayalleri gerçekleştirmek için çabalamaktır. Ancak sürekli sosyal medya üzerinde zaman geçiren bir kişi hayallerinin peşinden koşmaya zaman bulamaz. En azından hayattaki tek hayali daha fazla takipçiye ulaşmak değilse ki olmamalıdır, o halde sosyal medyada geçirdiği zamanı kontrol altında tutması gerekir.

Yalan Haberler

Sosyal medya, yalan haberlerin en fazla görüldüğü mecradır. Sosyal medyada hemen hemen herkes bir haber üretebilme potansiyeline sahiptir çünkü artık herkesin elinde gayet iyi çekim yapan kameralara sahip telefonlar bulunuyor. Hatta bazen buna hiç gerek bile duyulmuyor çünkü çok sayıda takipçisi olan bir hesabın birden bir iddia ortaya atması yalan haberlerin hortlaması için yetiyor da artıyor bile.
Etiketler:
Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)