Sony’nin Xperia Ace Modeli Uluslararası Pazara Katılıyor

Fahri Gün 23 Haz 2019 Mobil 141  0

Xperia Ace şimdi global çapta kendisini gösteriyor. Ürün pek çok pazarda daha satılacak. İşte ayrıntılar…

Telefon bir süredir anavatanında satılmakta olup şimdi farklı ülkelerde de kendisini gösteriyor. Tasarım bakımından bir hayli nostaljik gözüken Xperia Ace, buna rağmen giriş seviyesinin üzerinde özelliklere sahip.

İşte özellikleri

Ürünün ekran boyutu yalnızca 5 inç. Günümüzde akıllı telefonlar artık en az 5.80 inç boyutlara sahip olurken Sony Xperia Ace modelinin ekran boyutu çok daha ufak ve ürün bu yönüyle de nostaljik. Telefonda Snapdragon 660 işlemci bulunmakta ve Adreno 508 GPU yer almakta. Cihaz 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanıyla karşımıza çıkarken harici hafıza kartı ile 512 GB’a kadar destek sağladığını belirtelim. Ürünün arkasında LED flaş destekli f/1.8 diyafram açıklığında 12 MP kamera yer alıyor. Ön kısmında ise 8 Megapiksellik kamera bulunuyor. Ürünün parmak izi sensörü yana montelenmiş olup cihaz suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip.

Hızlı şarj destekliyor

Çift sim kart desteği bulunan telefon hızlı şarj destekli 2700 mAh’lik bir pile sahip. Üründe yazılım olarak ise Android 9.0 Pie işletim sistemi yer almakta.

Fiyatı işleri zorlaştırabilir

Xperia Ace akıllı telefonu orta segment özelliklere sahip bir cihaz ancak fiyatı beklentilerin üzerinde. Telefon kendi ülkesinde 48.600 yen’den satılmakta olup bu yaklaşık 444 Dolara tekabul ediyor. Bu durumda Sony, yeni Xperia Ace akıllı telefonunu satmakta güçlük çekebilir.
iPhone 12 Serisinde Sık Karşılaşılan Sorunlar
Galaxy M51 One UI Güncellemesi Ülkemizde Aktif Oldu
Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)