Sony PlayStation 4 5.0

Sony PlayStation 4 İçin 5.0 Güncellemesi Tüm Detaylar

ibrahim KIZILIRMAK 10 Ağu 2017 Oyun 705  0

Oyun konsolu alanında en başarılı firmalardan biri olan Sony, PlayStation 5 oyun konsolları için hala net bir tarih vermiş değil. Firmanın net bir tarih vermemesi ve yeni nesil konsollarının ne zaman geleceğini belirtmemesi bir yana dursun, bu süreç içerisinde Sony mevcut konsollarını da güncellemeye başladı. Markanın bu konuda ilk adımı ise Sony PlayStation 4 Firmware 5.0 güncellemesi oldu. 5.0 güncellemesi olarak geleceği açıklanan yeni güncellemenin ne gibi özellikleri konsollara getireceğine bakalım. Sony PlayStation 4 5.0 güncellemesinin tüm özellikleri ve yenilikleri de açıklandığını ekleyelim.

Sony PlayStation 4 5.0

Sony PlayStation 4 Yeni Güncelleme Detayları

Yeni güncellemenin hem Pro modeline hem de standart modellere geldiğini görsek de her iki modelinde farklı özellikler kazandığını hatırlatmak gerekiyor. Gelen değişikliklere şöyle bakalım;

  • Sony PlayStation 4 5.0 sürümüyle beraber gelen ilk değişiklik ise bildirim sistemi değişikliği. Kullanıcıların bildirimleri görmek için her seferinde ana menüye dönmeleri gerekmeyecek.
  • Sony PlayStation 4 5.0 sürümüyle beraber gelen bir başka değişiklik ise Twitch yayını. Kullanıcıların artık Twitch üzerinden 60 FPS Full HD yayın yapmalarına izin verilecek. Fakat bu sistem ne yazık ki donanım desteği nedeniyle sadece Pro modelleri için geçerli.
  • Bunun dışında artık kullanıcıların engelleme sistemi sahip olabileceğini de belirtelim. İsteyen kullanıcılar, herhangi bir kullanıcıyı kendileri için engelli hale getirebiliyor.
  • Bunun dışında doğrudan takip özelliğinin de Sony PlayStation 4 5.0 sürümüyle beraber konsollara dahil oldu. Kullanıcıların doğrudan sosyal medya hesaplarında olduğu gibi takip etmeniz mümkün.

Güncelleme her iki konsol modeli içinde şu an yayına girmiş durumda. Yeni güncellemenin genel performans iyileştirmelerini de beraberinde getirdiği belirtiliyor. Bu iyileştirmelerin Pro modeli için bir hayli etkili olduğunu da söylemek gerek. Genel performans artışı ve grafik düzenlemesinin de yeni sürümle beraber yayına girdiğini hatırlatalım. Güncelleme konusunda bazı bölgelerde geç güncelleme yayını yapılabildiğini de söylemek gerekiyor. Sony PlayStation 4 5.0 sürümünü anında göremeyebilirsiniz. Bunun için bir süre daha beklemek gerekiyor.

 

Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)