Snopy SN-340M İncelemesi

Fahri Gün 10 Eki 2017 Bilgisayar 978  0

Yeni içeriğimizde Snopy SN-340M isimli masaüstü mikrofonunu inceliyoruz. Mikrofonun artı ve eksi yönleri neler?

Bilgisayar ekipmanları üreten popüler markalardan Snopy’nin SN 340M isimli mikrofonunu masaya yatırdık. Bilgisayarlar için özel üretilen bu mikrofon, özellikle oyun oynarken kayıt yapanların işine yarayabilecek türden. Türkiye’de 50 TL’ye kadar satılan ürünler arasında en fazla ilgi gören mikrofon ürünü de bu.

Tasarımsal olarak hoş gözüken Snopy SN-340M, masa üzerinde konumlandırılan bir mikrofon. Odadaki tüm sesleri alabilmesi amaçlanmış ve o yönde tasarlanmış.

Türkiye’de 40 TL civarında satılan mikrofon, oldukça ucuz olmasına rağmen kaliteli gözüküyor. Ve aynı zamanda kayıtları da beklenenden iyi alıyor. Ses kaydı açtığınızda sesinizin net bir kayıt alabiliyorsunuz. Sesli görüşmelerde de sesinizin karşı tarafa net olarak gitmesini sağlıyor. Ancak tabii kayıt sırasında dip ses yapabiliyor. Bu biraz da ses kartınız ile alakalı bir konu. Gürültü tutma özelliği olan bir ses kartınız varsa ve bunu kaliteli bir şekilde yapıyorsa o halde bu mikrofon ile vokal bile yapabilirsiniz.

Fakat bazı ses kartları gürültüyü kısarken mikrofon sesini de kıstıkları için kayıt sırasında iyi bir sonuç alamamanıza neden olur. Mesela bu ürünü dahili ses kartı olan bir bilgisayara takıp denerseniz dip ses sorununu çözemezsiniz. Çözseniz bile mikrofon kaydında sesi istediğiniz seviyeye çıkartamazsınız.

Haliyle bu ürünü alacak olanlara gürültü tutma seviyesi güçlü olan iyi bir ses kartı almalarını da tavsiye ederim.

SONUÇ

Fiyatını hakeden bir ürün. Ucuza temiz ses ile kayıt yapmak istiyorsanız seçebilirsiniz.

Etiketler:
MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)