Snapchat Uygulamasına Gelen Tüm Yenilikler

ibrahim KIZILIRMAK 06 Tem 2017 İnternet 620  0

Snapchat, farklı tarzı ve gençlere hitap eden yapısıyla beraber kısa süre içerisinde yükselme yakalamıştı. Sosyal medya devinin bu şekilde artan popülariteye sahip olmasıyla beraber, kendini kanıtlamış platformlardan birine dönüşmesi ve milyonlarca kullanıcıya da hitap etmesi Snapchat’in sürekli gündemde olmasını da sağladı.

Fakat sosyal medya devinin son dönemde Instagram ile girdiği yarışta geriye düşmeye başladı. Instagram’ın hikayeler özelliğini kendi uygulamasına dahil etmesinin ardından, sadece hikayeler özelliğinin günlük 250 milyon kullanım miktarına ulaşması Snapchat’in kendi özelliği olsa da bu alanda geri plana düşmesine neden oldu. Snapchat ise buna karşılık vermek için yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde de uygulamanın bir yeni güncellemesini daha gördük.

Snapchat Güncellemesiyle Tüm Yenilikleri ve Kullanımlar

Yeni güncelleme sonrasında bazı mini düzenlemelerin yapıldığını, ek olarak ise bazı yeni özelliklerin uygulama dahil edildiğini görüyoruz. Bu yenilikler içerisinde ilk dikkatimizi çeken geofiltre özelliği oldu. Özellik sayesinde artık kullanıcıların yaptığı paylaşımlar harita üzerinden nerede yapıldığıyla gözükebilecek. Tabi ki bu kullanıcının seçiminde olacak. Instagram’ın bir süre önce kaldırdığı bir özellik olduğunu da hatırlatalım. Bunun dışında Snapchat uygulamasına artık arka plan düzenlemeleri geliyor. İstediğiniz herhangi bir görüntüyü uygulamanın arka planına entegre edebileceksiniz. Arka planlarınızı da düzenleyerek bir nevi kendinize özel bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Snapchat

Güncellemenin getirdiği en büyük yenilik ise paylaşım bağlantılarının açık hale getirilmesi. Bu şu demek, istediğiniz paylaşımları web sitenizde veya diğer sosyal medya hesaplarınızda bağlantılarınızla paylaşabileceksiniz. Bir paylaşımın dış bağlantısını açmak içinse sadece paylaşımı yukarı doğru çekmeniz ya da aşağı doğru indirmeniz yeterli olacak. Bu şekilde paylaşımın bağlantısını görüntüleyebileceksiniz. Şimdiden oldukça kullanışlı bir özellik olması beklenen bağlantı linkleri dışında, ses değiştirme özelliklerinin de geldiğini görüyoruz.

Ses değiştirme özelliği yeni güncellemeyle ortaya çıkmış bir özellik değil. Kullananların bileceği gibi Snapchat uygulamasında daha önceden kullanılan yüz filtreleri sayesinde hem artırılmış gerçeklik özelliklerini kullanıp yüzünüze eğlenceli efektler ekleyebiliyor hem de sesinizi otomatik seslerle değiştirebiliyordunuz. Aynı özellik bu kez bağımsız olarak kullanımda. Paylaşım ekranında bulunan ses butonlarını kullanarak doğrudan Snapchat videolarınızda seslerinizle oynayabileceksiniz.

Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)