Snapchat Sosyal Mecralardan Çekilebilir!

KLavy3 17 Haz 2017 İnternet 567  0

SNAP HİSSELERİ DÜŞÜYOR

SNAP firması tarafından piyasa çıkarılan ve geliştirilen snapchat uygulaması düşüşlerde… Videolar ve farklı temalarıyla gençler arasında trend olarak hayata geçen bu uygulama, hızlı çıkışının ardında düşüşe mi geçiyor.

Zamana yayılan Snapchat uygulaması

Snapchat varlığından geç haberdar olduğumuz yavaş yayılan uygulamalarımız arasında. Kullanımındaki belirsizlik ve emin olamamak beraber belki de biraz güvensizlik sebebi ile kullanımı yavaş yavaş kitlelere yayılmıştır. Kısa kısa videolar ve sorularla başlayan bu furya daha çok mizahi ve tematik konuları ile gündem oluşturmuştu. Hatta zaman zaman derlemelerini sosyal ağlar üzerinden görmüş, youtube gibi mecralarla kaliteli derlemeler ile ayrıca bir reklama ihtiyaç duymamıştı.

Snap’in belki de dezavantajda olduğu tek nokta rakiplerinin fazlalığı ve sürekli yenilenme ihtiyacını karşılayamamış olması. Sosyal ağlar ve iletişim sektörü, yazılımlar v.s. her gün demeyeceğim her an yeni bir düzenleme ile kendini geliştiriyor. Bu zorlu sektörde başarıya ulaşmak için sürekli yenilenmek ve kaliteli işler ortaya koymak şart.

Peki Snap kendini yenileyemedi mi monotonluğa mı dönüştü

Hisselerinin düşüşüne bakılırsa bir şeylerin yanlış gittiği açıkça gözüküyor. Hem de sansasyonel bir olay olmadan böyle olası sebepleri araştırılması gereken bir durum. Çünkü sosyal ağlar zorlu bir sektör olmasına rağmen herkesin ekmek yiyebileceği bir mecra. Farklı ve yenilikçi bir yol izlenerek de ekmek yerine pastanın götürülebileceği bir alan.

Bir diğer dikkat çeken olay ise Snap ile beraber diğer ağlarında da bir düşüşün yaşandığı. Sektör bir daralma dönemine mi girdi diye düşünmek pek gerçekçi gelmese de bana açıklama olarak yapılabilecek bir şey geliyor.

Belki de bu düşüşü en az zararla kapatacak olan yoluna daha da büyüyerek devam edecek.

Şuan belli olan şey ise Snap’in halka arza açıldığı ve stratejiler geliştirmeye çalıştığı. Halka arzın sonucunu hepimiz göreceğiz bu snap için bir avantajda olabilir; sermayedeki büyüme ile gelişme ve yatırımlara daha da fazla ödenek ayırabilir ve yoluna güçlenerek devam eder. Diğer yandan da sonun başlangıcı da olabilir mi bilinmez.

 

Reklam mı Gerçek mi?

Bir açıdan da acaba Snap fazla mı abartıldı diye düşünmeden edemiyor insan. Reklama kullanıcıları sayesinde ihtiyaç duymadılar diyoruz ama bu zaten bir reklam ise…. Yani özgüveni yüksek olan gençler, çeşitli şakalar , şarkılar, coverlar, yeni soundlar…. Tamamı Snap’in tanıtımı için ayarlanmış ve piyasaya sürümü de kolaylaştırmış gibi duruyor.

Snap sayesinde müzik piyasasına geçişleri saymadan da bitiremeyiz elbette ki. Burada Snap’in etkisi tartışılır ama kolaylaştırmış gibi gözüküyor.

Şu noktada önemli olan bu düşüşün kaynakları neler, tekrar bir geri dönüş olacak mı, ne gibi yenilikler bizi bekliyor veya piyasadan tamamen bir kaybolma olabilir mi?

Snap’ten konu ile ilgili açıklama gelmesiyle birlikte durum netleşecektir. Gereksiz bulanlar için bir sorun yok ama aktif kullanıcılar desteklerini esirgemeyeceklerdir.

 

Gmail Hesabını Silme Yöntemi
Telefon Kullanarak YouTube’da Canlı Yayın Yapma Yöntemi
WhatsApp Tarih Zaman Ayarlarını Yapma Yöntemi
MKV Videoyu MP4’e Çevirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)