Skype Kamera Sorununu Giderme Yöntemi

Fahri Gün 07 Ağu 2021 Teknoloji 239  0

Bu içeriğimizde Skype uygulamasında meydana gelen kamera sorununun nasıl giderilebileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz.

Aileniz ve arkadaşlarınızla mesaj yoluyla veya sesli, görüntülü olarak iletişim kurmanızı sağlayan pratik bir uygulama olan Skype üzerinde görüntülü olarak konuşma yapabilmek için dahili bir kameraya veya harici kameraya ihtiyaç duyulmakta olup, bazen uygulamada kamera tarafında çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.

Skype üzerinde meydana gelen kamera probleminin en belirgin nedenleri uygulama içerisinde yanlış ayarların seçilmesi, sürücülerde çeşitli arızalar yaşanması, işletim sistemi sürümünün güncel olmaması gibi sorunlardır.

Harici kamera kontrolü

Eğer harici bir kamera kullanıyorsanız kameranın cihaza doğru bir şekilde bağlandığından emin olmalısınız. Eğer bağlantıyı doğru yapmanıza rağmen halen sorun yaşıyorsanız o halde kamerayı farklı bir cihazda da deneyerek kamerada bir sıkıntı olup olmadığını analiz etmenizi öneririz.

Manuel seçim

Web kameranızı manuel olarak ayarlayarak sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Bunun için Skype uygulamasını açınız ve sonrasında Ayarlar bölümüne girip Ses ve Video ögesine giriniz. Ardından açılır menü aracılığıyla tercih ettiğiniz web kamerayı seçiniz. Böylece problemin çözülmesi gerekmektedir.

Sürücü Güncellemesi

Aygıt Yöneticisi > Kameralar adımlarını izleyerek liste üzerinden kamera aygıtınızı bularak sağ tıklayın ve Sürücü Güncelleştir > Güncellenmiş sürücü yazılımı için otomatik olarak ara ögesini seçiniz. Aynı zamanda Skype uygulamanız güncel değilse onu da güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)