Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 11 Oca 2021 Teknoloji 179  0

Şu sıralar yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışında olanlar için Signal uygulamasından bahsedeceğiz. İşte Signal hakkında bilmeniz gerekenler…


WhatsApp uygulamasının gizlilik politikasında değişiklik yapması ile beraber kullanıcılar farklı bir platform kullanma ihtiyacı hissetmeye başladı. Signal ise bu uygulamalar arasından özellikle Elon Musk gibi ünlü isimlerin tavsiyesiyle dikkat çekti.

Signal Hakkında


Signal Foundation tarafından geliştirilen bir mesajlaşma uygulaması olan Signal, mesajlaşmaları , resimleri ve sesleri şifreleyen bir sisteme sahiptir. Hem Android hem IOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. App Store veya Play Store üzerinden indirip kullanabileceğiniz uygulama mesajlaşmayı sağlamak için telefon numarasına erişim sağlamakta olup bunun dışında bir erişim talep etmemektedir ancak uygulamayı indirip kullanmaya başladıktan sonra galeriden bir fotoğrafı karşı tarafa gönderebilmek için galeri izni, ses kaydı gönderebilmek için mikrofon izni gibi izinler vermeniz doğal olarak gerekmektedir.


Signal nasıl yüklenir?


Play Store, App Store platformlarından basitçe yüklenebilen Signal, tıpkı diğer uygulamalar gibi indir – çalıştır mantığındadır. Signal uygulamasını ilk kez deneyenler için başlangıç ekranında sizden telefon numarası istenir ve aynı ekranda gizlilik sözleşmesi de link olarak paylaşılır. Gizlilik sözleşmesine tıkladığınız zaman resmi Signal internet sitesine bağlanırsınız. Metin İngilizce olup İngilizce bilmiyorsanız Translate aracılığıyla metni çevirerek Signal kullanım şartlarını okuyabilirsiniz.
Signal üzerinde telefon numaranızı girmenizin ardından telefonunuza bir kod gönderilecek olup o kodu Signal uygulaması üzerinden aktif hale getiriniz. Böylece Signal içerisine erişim sağlayabilirsiniz.


Tasarımı ve kullanışlılığı nasıl?


Signal de tıpkı WhatsApp gibi gayet pratik bir uygulama ve neredeyse tüm WhatsApp özelliklerine de sahip olan bir yazılım ancak fotoğraf gönderimleri, sesli mesaj gönderimleri biraz daha geç ulaşıyor. Sesli ve görüntülü konuşmalar da şifrelemelerden dolayı geç başlıyor ancak akıcı bir kalite sunabiliyor. Signal tasarım olarak ise WhatsApp’a göre çok daha sade gözüküyor. Bu durum WhatsApp’ın kendisine has tasarım yapısına alışanlar için biraz sorun olabilir.


Signal güvenli mi?


Hiçbir uygulamanın güvenilirliği hakkında kesin konuşmak doğru olmaz ancak araştırmalarımıza göre Signal uygulaması; Telegram, WhatsApp gibi uygulamalara göre daha az veri toplamaktadır.

Etiketler:
PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)