Siemens Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 31 Mar 2022 Teknoloji 311  0

Popüler Alman markalarından Siemens’e ilişkin bilmeniz gerekenlere değiniyor, Siemens ile ilgili olarak temel bilgiler veriyoruz.

Siemens, Almanya’nın büyük çaplı ticari markalarından biri olarak bilinmektedir. Küresel çapta şöhreti olan marka, yüksek ürün kalitesiyle öne çıkmaktadır.

Almanya’nın sanayisinin ve teknolojisinin önemli sonuçlarından biri olan Siemens, ülkenin en fazla dış şubeye sahip olan ticari markası olarak da dikkat çekmektedir. Şirketin Berlin ve Münih’te iki farklı merkezi bulunmakta olup bu bağlamda çift merkezli bir şirket olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Siemens’in tarihi 175 yıla dayanmaktadır ve bu alanda öncü kuruluşlardan biridir. Kuruluşu 12 Ekim 1847’dir. Siemens kurulduğu zaman Almanya’nın temel yapısını oluşturmakta olan Prusya Krallığı mevcuttu. Siemens’in kuruluşu da Prusya Krallığı bünyesinde olmuştur. Adını kurucu Werner von Siemens’te almıştır. Kuruluşuyla beraber Avrupa pazarında ülkelere ihracata başlamış olup, zaman içerisinde devasa bir iş gücü nüfusu elde etmiştir ve Almanya için çok büyük bir ekonomik güç halini almıştır.

Siemens günümüzde Handyman olarak yani elinden her iş gelen olarak lanse edilmektedir. Bunun nedeni de şirketin çok fazla ürün üretmesidir. Küçük ev eşyalarından büyük rüzgar türbinlerine kadar pek çok alanda ürün üretimi yapabilen büyük çaplı bir markadır. 

Yüzlerce ülkede şubeleri bulunan Siemens, ülkemizde de en çok bilinen teknolojik markalardan biri olup, özellikle ev eşyaları konusunda ülkemizde vatandaşlarımız tarafından tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Etiketler:
Basit Elektrik Devrelerine İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Hava Temizleme Cihazları ile Kelebek Kanatlarının İlgisi
Medya Ekonomisiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler
IPTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)