Sharp AQUOS R7 İddialı Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Fahri Gün 09 May 2022 Mobil 70  0

Sharp markası Sharp AQUOS R7 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefon sahip olduğu iddialı özelliklerle dikkat çekiyor.

Akıllı telefon alanında özellikle farklı hamleler yapmasıyla bilinen Sharp, şimdi de Sharp AQUOS R7 telefonunu piyasaya sürmek için harekete geçti.

İlk olarak Japonya pazarında çıkması beklenen Sharp AQUOS R7 modelinin sahip olduğu pek çok teknik özellik belirlenmiş durumda.

Sharp AQUOS R7 modeli özellikle ekran tarafındaki teknik özelliklerle dikkat çekebilecek olan bir telefon. Cihazda 6.6 inç büyüklüğe ve 1260 x 2730 piksel çözünürlüğe sahip olan IGZO OLED yapıda 240 Hz tazeleme hızı bulunan ekran yer alıyor. Piyasada oldukça iddialı olan bir panel yapısı kullanan akıllı telefonun merkezinde ise Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti yatıyor.

Akıllı telefonda 12 GB RAM ve 1 TB’a kadar harici depolama alanı desteği bulunan 256 GB depolama alanı bulunuyor. Cihaz Dolby Vision desteğine sahip. Telefonun arkasında f/1.9 diyafram açıklığına sahip 47.2MP çözünürlüğünde 1 inç sensörlü Leica Sumicron lens ve 1.9MP ToF AF kamera yer alıyor. Bu bağlamda da ayrıca dikkat çekiyor çünkü üst segment modellerde genelde dört kamera kullanılmasına alışkınız ancak Sharp radikal bir karar ile ikili kameraya yer vermiş.

Telefon batarya tarafında hızlı şarj desteği olan 5000 mAh batarya kullanıyor. Su ve toz geçirmez bir yapısı bulunuyor. Cihazda ekran içi parmak izi sensörü de yer alıyor.

Etiketler: ,
Kullanıcı Memnuniyeti Konusunda En Başarılı Telefon Samsung’un!
Oppo Reno 7 Android 12 Yazılım Güncellemesi Aldı
Samsung Galaxy A53 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı
4 Yaşındaki Mate 10 Telefonu İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)