Shadow of the Tomb Raider RTX Desteğine Kavuştu

Fahri Gün 21 Mar 2019 Oyun 121  0

Tomb Raider serisinin geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen son oyunu Shadow of the Tomb Raider için sürpriz niteliğinde sayılabilecek bir güncelleme geldi. Güncellemeyle birlikte oyuna pek çok özellik dahil edildi.

Son zamanlarda RTX teknolojisi oyunlar ile ilgili sıklıkla karşımıza çıkmakta. Shadow of the Tomb Raider için de geleceği konuşuluyordu fakat oyunun geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında bu ihtimal biraz azalıyordu. Yine de geliştirici ekip oyun için RTX desteğini sunmaya başladı.

RTX ve DLSS keyfi!

Yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte oyuna RTX ve DLSS dahil edildi. DLSS açılımı Deep Learning Super Sampling olup oyuncular için önemli bir etkiye sahip. Aynı zamanda RTX yani Real Time Ray Tracing (Gerçek zamanlı ışın izleme) efekti oyuna daha gerçekçi bir görünüm kazandırıyor.

RTX büyük bir yükü de beraberinde getiriyor

Elbette bu oyunda RTX açmanın oyuncular için bir hayli pahalıya mal olabileceğini de söylemek gerekiyor. Netice itibariyle RTX, grafik kartları için ciddi bir yük anlamına geliyor. Üstelik her grafik kartının kaldırabileceği bir yükten bahsetmiyoruz. Yine de RTX destekli güçlü bilgisayarları olanlar için güzel bir güncelleme olduğunu ifade edelim.
Immortal Redneck Steam’de Büyük Bir İndirim Aldı
Prey Digital Deluxe Kısa Bir Süreliğine İndirime Girdi
Mount Blade 2 Hala Belirsizliğini Koruyor
Sniper Ghost Warrior Serisi Neredeyse Bedava Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)