SEAT Cupra

SEAT Sevilen Paketi Cupra Serisini Markaya Dönüştürdü

ibrahim KIZILIRMAK 11 Ağu 2017 Teknoloji 733  0

Otomotiv devlerinden biri haline gelen SEAT, geçtiğimiz yıl satış rakamlarında da istediği büyümeyii aldığını açıklamıştı. Özellikle yüksek performanslı araçları tercih edilen modellerden biri haline gelen markanın, genel satışlarında en çok tercih edilen serilerden birisinin de Cupra serileri olduğu ortaya çıktı. Özellikle Leon Cupra modelinin sürücülerin bir hayli ilgisini çektiğini biliyoruz. Satış oranlarında da bu durumun net bir şekilde ortaya çıkmasıyla beraber, SEAT ilginç bir karara daha imza attı. Marka tarafından alınan kararla beraber artık Cupra’nın başlı başına bir marka haline getirildiği açıklandı. Detaylara bakalım.

Cupra SEAT’a Bağlı Yeni Marka Oldu

Firma geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama sonrasında artık Cupra modelinin de başlı başına bir marka olduğu ortaya çıktı. Hatta yapılan çalışmayla beraber markanın SEAT markasından farklı olarak kendi logosunun geliştirildiği ve tüm araçlarda da bu logoların yer alacağı açıklandı. Markanın mevcut serilerden farklı olarak bir araç geliştirip geliştirmeyeceği ise bilinmiyor.

SEAT Cupra

Genel düşünce markanın yeni seri araçlarında da SEAT konseptinde çıkmayacağı. Buna karşılık tüm Cupra araçlarının yüksek performansla karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Zaten mevcut modellerde de Cupra serisinin yüksek beygir miktarı ve güçlü motorlarla sunulduğunu biliyoruz. Yeni seri otomobillerde de aynı yapının korunması bekleniyor.

Ek olarak Leon modellerinin yine Cupra markası altında özel serilerinin sunulduğunu da göreceğiz. Hatta şimdiden bunun çalışmalarının da yapıldığı ve yeni seri araçların çok daha yüksek beygir gücüne sahip olacağı belirtildi. Aracın çıkış tarihi ya da aracın sistem özellikleri konusunda da yeni bir bilgi verilmedi. Araç sınıfını markalaştırmayı başaran SEAT’ın bu durumundan sonra otomobil dünyasında benzeri adımların da bir hayli yaygınlaştığını görmeye başladık. Öyle ki daha öncede Volvo markasının benzeri bir oluşuma girdiğini görmüştük. SEAT sonrasında birçok markanın da aynı girişimlerde bulunduğunu görebiliriz.

Etiketler: , , ,
PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)