Seagate’ten Konsola Özel Harici Disk!

Buğra Özçelik 11 Eki 2017 Oyun 738  0

Seagate, konsol oyuncularının en büyük problemlerinden biri olan depolama alanı sıkıntısına oldukça şık ve performanslı bir harici disk ile çözüm bulmuşa benziyor. Seagate Game Drive isimli oyunculara özel harici diskler ile ilgili detaylı bilgilere gelin hep birlikte göz gezdirelim.

 

 

Öncelikle şunu belirterek başlayalım. Seagate Game Drive hem PS4 hem de Xbox One için özel olarak tasarlanmış. Taşınabilir olarak tasarlanan harici disk 11.3 cm uzunluk ve 9.6 cm genişlik değerine sahip. oldukça ince bir tasarım çizgisiyle üretilen Game Drive sadece 100 gram ağırlığı ile dikkat çekmeyi başarıyor.

 

 

Gelelim performans kısmına. Game Drive, gelecek konsollarla da uyumlu ve hızlı çalışabilmek adına USB 3.0 arabirimi ile donatılmış. Ancak şöyle bir durum var ki şu an için Playstation tarafında USB 3.0 arabirimi yalnızca PS4 Pro‘da mevcut. Microsoft tarafının da en üst seviye konsolu olacak olan Xbox Scorpio‘da da Game Drive‘ın oldukça hızlı çalışacağından emin olabilirsiniz.

Game Drive 2 TB veri depolayabiliyor. Bu yönüyle oyuncuların depolama alanı konusunda yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmakta zorlanmayacağı aşikar. Örneğin PS4 platformunda Game Drive‘ın içine 50 oyundan fazlasını rahatlıkla depolayabilirsiniz. Bu sayede konsolunuzda hem yeni oyunlarınızı hem de klasiklerinizi istediğiniz zaman rahatlıkla oynayabileceksiniz. Hiç bir oyunu depolama alanınızdan yer açmak amacıyla silmek zorunda kalmayacaksınız.

Peki Game Drive nasıl kuruluyor? Bu konuda da Seagate firması oyuncuların işlerini oldukça kolaylaştırmış ve ürüne hızlı kurulum özelliği eklemiş. Örneğin harici diskinizi PS4 konsolunuz üzerindeki herhangi bir USB portuna bağladığınızda konsolunu saniyeler içinde cihazı tanıyarak kurulum aşamasına geçiyor ve Game Drive ilk formatlama işleminin ardından konsolunuzda ek depolama alanı olarak kullanıma hazır hale geliyor. Bu işlemi kolayca yapabilmek için konsolunuzun en az 4.50 güncellemesi ile yüklenmiş halde olması gerektiğini hatırlatırız. Malumunuz harici disk kullanabilme özelliği PS4‘e 4.50 güncellemesi ile birlikte eklenmişti.

Gelelim Seagate Game Drive harici diskinin fiyatına. Ülkemizdeki popüler teknoloji marketlerinde 420 TL ile 450 TL arasında fiyatlandırmalara rastlamanız mümkün olacak. Sizce bu ürün fiyatını hak eder mi? Ürünü deneyimleme şansına sahip olduğunuzda da yorumlarda düşüncelerinizi bizlerle ve diğer sevgili okuyucularımızla paylaşmayı lütfen unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: , , ,
Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)