SD Karttan Silinen Dosyaları Kurtarma Yöntemi

Fahri Gün 08 Mar 2022 Teknoloji 144  0

Bu içeriğimizde SD karttan silinen dosyaları nasıl kurtarabileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

SD kart cihazları hem akıllı telefonlarda hem de dijital kameralarda ekstra depolama alanına ihtiyaç duyulduğu zaman çok işe yaramaktadır. SD kartlar içerisindeki veriler zaman zaman kaybolabilmektedir. Kaybolan dosyaları kurtarmanın yolu ise neyseki bulunmaktadır.

Günümüzde hemen hemen her bilginin saklandığı dijital ortamdaki verilerinizin kaybolmaması amacıyla SD karttaki dosyaların her daim yedeğini almanızı tavsiye ettiğimizi belirtelim. Peki SD kartta yer alan dosyalar silindiği zaman nasıl geri getirebilirsiniz?

SD kartta silinen dosyaları geri getirmek için üçüncü taraf uygulamalar kullanılabilmektedir. Bu hususta Tenorshare tarafından piyasaya sürülen 4DDiG isimli programdan yararlanabilirsiniz. Bu uygulama Mac ve Windows ile uyumluluk göstermektedir. Tenorshare 4DDiG ile hafıza kartından silinen dosyaları kurtarmak için ilk olarak uygulamayı güvenilir resmi kaynağından indiriniz.

Oldukça basit bir arayüze sahip olan uygulamayı indirdikten sonra girerek verileri geri getireceğiniz hafıza kartını seçiniz ve kurtarmak istediğiniz dosya türlerini belirleyerek taramayı başlatınız. Dilerseniz fotoğrafları veya diğer belgeleri kurtarmayı seçebilirsiniz. Taramayı başlattıktan sonra bir süre beklemeniz gerekecek olup, tarama süresi verilerin büyüklüğüne , çokluğuna göre değişkenlik gösterecektir.

Tarama işlemini tamamlamanız ardından uygulama size bulduğu dosyaları gösterecek olup, bu noktada iki temel yöntemi kullanabilirsiniz: Eğer sadece kurtarmak istediğiniz dosyalar için yeni bir konum belirleyip kurtarmaya başlamak istiyorsanız Recover butonuna tıklayabilirsiniz. Böylece 4DDiG sayesinde kaybolan hafıza kartı dosyalarını geri getirme şansınız olacaktır.

Etiketler:
Basit Elektrik Devrelerine İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Hava Temizleme Cihazları ile Kelebek Kanatlarının İlgisi
Medya Ekonomisiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler
IPTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)