Scribd Sınırsız Abonelik Sistemi Uzun Aradan Sonra Tekrar Aktif

Fahri Gün 09 Şub 2018 İnternet 665  0

Çevrimiçi devasa kitap okuma platformu Scribd, iki yılın ardından eski sistemine dönüş yaptı. Eskisi gibi sınırsız abonelik sistemi aktif edildi.

Teknolojinin yoğun gelişimi ile birlikte artık kitaplar da çevrimiçi ortama taşındı. Günümüzde internetten kitap okuyabileceğiniz çok sayıda platform var. Hatta sesli kitap teknolojisi ile birlikte artık kitapları okumanıza dahi gerek yok. Dinleyerek de hikayeleri anlayabiliyorsunuz. Bu akımın öncülerinden olan Scribd, bu şekilde e-kitap platformlarını kullananlar için önemli bir karar aldı. Eskisi gibi sınırsız üyelik sistemine döndü.

Sınırsız abonelik sistemi sayesinde sadece bir kez ücret ödüyorsunuz. Ardından da platformu sonsuza kadar kullanabiliyorsunuz. Ücret tutarı ise 8.99 Dolar. Yaklaşık iki yıl önce de yine bu sistemi kullanan Scribd, ani bir kararlı aylık abonelik sistemine geçtiğini açıklamıştı. Bu durumda kullanıcılar her ay para ödemek zorundaydı ve bu can sıkıyordu. Çünkü bu fiyatlar aydan aya da değişkenlik gösterip daha zahmetli bir hal de alıyordu.

Sonuç itibariyle Scribd, sebebi her ne kadar bilinmesede eski sistemine dönüş yapmış oldu. Şirketin şu an gelir durumunun oldukça iyi olduğunu da belirtelim. Hali hazırda 700.000 kadar aboneye sahip ve kasasını günden güne olduruyor.

Etiketler:
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram Üzerinden Ürün Satmak İsteyenlere Tavsiyeler
En İyi GIF Yapma Siteleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)