Samsung”un Yeni Canavarı Galaxy s8

KLavy3 08 Haz 2017 Mobil 619  0

Samsung’un 21 Nisan 2017 tarihinde piyasaya sürdüğü canavar telefonu Galaxy s8 gerçekten de harika bir model olarak karşımıza çıkıyor .Gerek teknik gerek de tasarım olarak Note7, s7 gibi patlak veren ve Samsung”un karizmasının çizilmesine neden olan bu modelleri unutturacak gibi görünüyor.

  1. Süper Amoled 2K Ekran Bir Harika

Samsung yeni canavarı galaxy s8’de 2k çözünürlüğünde 570 piksel yoğunluğunda Süper Amoled bir ekranla karşımıza çıkmakta. Samsung’da alışkın olduğumuz 5.15,5.5,5.7 inç gibi ekran boyutlarının aksine 5.8 inç’lik  bir ara ekran kullanılmış. Fakat tabi ki de 5.8 inç’lik bu süper ekran telefona ayrı bir tat katmış durumda.

  1. Bu Temel Donanımla Atom Parçalanır

Telefonun en önemli kısmına gelecek olursak bu tabi ki de temel donanım yani işlemci, ram, grafik ve hafıza. Öncelikle Samsung kendi ürettiği işlemci olan exynos 9 octa işlemcisini kullanıyor bu telefonda. Alternatif olarak da snapdragon 835″e başvuruyor. Ancak Türkiye’deki versiyonunda yalnızca exynos 9 octa chipseti var. Bu işlemci 8 çekirdek ve 2.3 GHz bir güce sahip.  Grafik işlemcisi olarak ise Mali-G71 MP20 kullanıyor. Buda düşünüldüğünde yeterliliğinin de üstünde çok çok yeterli bir grafik işlemcisi.Bu telefon ddr4 4 gb ram ve 64 gb hafızaya sahip.4 gb ram isteklerimizi eminim ki çok rahat karşılayacaktır. Tabii bunun yanında 64 gb hafızada gayet yeterli olacaktır. İşletim sistemi olarak Android 7 Nougat kullanılıyor.

  1. Antutu”da 174.000 Puan

Glaxay s8 Antutu uygulamasında 174 bin puan alarak güçlü rakibi İphone’u tam manasıyla geçemese de Antutu birincisi iPhone 7 Plus’a yaklaşmıştır.

  1. Kamerada da Yok Yok

Samsung bol özellikli 30 fps değerinde 4k çekim yapabileceğimiz 12 megapiksel değerinde arka ve arka kamerayı aratmayacak 8 megepiksel değerinde bir ön kamera ile karşımıza çıkmakta. F1.7 diyafram aralığına sahip bu kamera ile eminim ki çok kaliteli video ve fotoğraflar çekilebilecektir.

  1. Uzun Ömürlü Batarya

Samsung s8 modelinde 3000 mah kapasiteye sahip bir batarya kullanıyor. Bu bataryada kablusuz şarj hatta kablosuz hızlı şarj özelliği bile var.14 saatlik bir wifi kullanım süresi veriyor. Bunun yanı sıra 3g de 11 saat 4g de ise 12 saat internet kullanım süresi tanıyor. Gerçekten de yüksek ekran kalitesi ve yüksek bir işlemciye sahip olmasına rağmen batarya performansı oldukça yüksek.

  1. Son Olarak Gelelim Fiyata

Galaxy 8 fiyatı 3850 TL olarak belirlenmiş. Rakipleriyle karşılaştırıldığında ve özellikleri göz önüne alındığında S8’in fiyatı gayet normal bir aralıkta oluyor.

Şimdiden 2020’nin Enlerine Giren Telefon : OnePlus 8 Pro
Huawei Mate 40 Telefonu Ses Sistemiyle İddialı Geliyor
Nokia 2 , 3 Serisine Hard Reset Atma Yöntemi
Galaxy J6 Plus Telefonunda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)