Samsung ve Oppo Virüs Nedeniyle Hindistan’daki Fabrikalarını Kapattı

Fahri Gün 23 Mar 2020 Teknoloji 750  0
Koronavirüsü adeta hayatı durdurmuş durumda. Pek çok ünlü teknoloji şirketi virüs nedeniyle kepenk indiriyor. Samsung ve Oppo şirketleri de yeni bir karar aldı. Samsung ve Oppo, Hindistan’da bulunan fabrikalarını geçici bir süreliğine kapattıklarını açıkladı. Bunun altında yatan sebep ise elbette korona virüsü oldu.

Samsung Hindistan’da kepenk indirdi!

Samsung, Covid 19 isimli yeni tip koronavirüsü salgınıyla ilgili olarak işçilerin güvenliğini garantiye alabilmek adına Hindistan’da bulunan fabrikalarını geçici olarak kapatacağını duyururken Samsung’un Hindistan’daki en büyük üretim tesislerine sahip teknoloji şirketi olduğu bilinmekteydi. Bu durum Samsung için hayatın durduğu anlamına geliyor.Güney Kore merkezli bir teknoloj işirketi olan Samsung, Hindistan hükümeti tarafından yapılan resmi koronavirüs hasta sayısı açıklamalarından sonra böyle bir karar aldı. Şu an Hindistan’da da tıpkı ülkemizde olduğu gibi hasta sayısı katlanarak artıyor.

Evde Kalın!

Ülkemizde de pek çok teknoloji firması benzer kararlar almaya başladı. Virüsün daha fazla yayılmaması adına lütfen mecbur olmadıkça evden çıkmayın. Evinizde kalın!
Etiketler: ,
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)