Samsung ve Oppo Virüs Nedeniyle Hindistan’daki Fabrikalarını Kapattı

Fahri Gün 23 Mar 2020 Teknoloji 426  0
Koronavirüsü adeta hayatı durdurmuş durumda. Pek çok ünlü teknoloji şirketi virüs nedeniyle kepenk indiriyor. Samsung ve Oppo şirketleri de yeni bir karar aldı. Samsung ve Oppo, Hindistan’da bulunan fabrikalarını geçici bir süreliğine kapattıklarını açıkladı. Bunun altında yatan sebep ise elbette korona virüsü oldu.

Samsung Hindistan’da kepenk indirdi!

Samsung, Covid 19 isimli yeni tip koronavirüsü salgınıyla ilgili olarak işçilerin güvenliğini garantiye alabilmek adına Hindistan’da bulunan fabrikalarını geçici olarak kapatacağını duyururken Samsung’un Hindistan’daki en büyük üretim tesislerine sahip teknoloji şirketi olduğu bilinmekteydi. Bu durum Samsung için hayatın durduğu anlamına geliyor.Güney Kore merkezli bir teknoloj işirketi olan Samsung, Hindistan hükümeti tarafından yapılan resmi koronavirüs hasta sayısı açıklamalarından sonra böyle bir karar aldı. Şu an Hindistan’da da tıpkı ülkemizde olduğu gibi hasta sayısı katlanarak artıyor.

Evde Kalın!

Ülkemizde de pek çok teknoloji firması benzer kararlar almaya başladı. Virüsün daha fazla yayılmaması adına lütfen mecbur olmadıkça evden çıkmayın. Evinizde kalın!
Etiketler: ,
Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)