Samsung Telefon Pazarında Yeni Bir Rekor Kırdı

Fahri Gün 10 Ara 2020 Mobil 225  0

Teknoloji şirketlerinden Samsung akıllı telefon pazarında dikkat çekici bir rekora imza attı. Şirket son üç yılın en iyi dönemini geride bırakarak kendi açısından rekor kırdı.

Akıllı telefon pazarı bu yıl pandeminin de etkisiyle daha fazla hareketlilik kazandı. Görüntülü görüşme uygulamalarının büyük ekranlı taşınabilir cihazlar üzerinden kullanılıyor olmasının bunda büyük etkisi olduğu düşünülüyor çünkü virüs nedeniyle insanlar artık evlerinden çalışma sistemine geçti ve bu durumda da görüntülü konuşma uygulamaları popüler oldu. Zoom da buna gösterilebilecek örneklerden biri.

80 milyon adet telefon sattı!

Samsung korona virüsü sürecinde en fazla satış yapan teknoloji şirketlerinden biri oldu. Hatta o kadar ki şirket yılın üçüncü çeyreğinde 80 milyon adet telefon sattı. Bu son üç yılda en yüksek rakama ulaştığını gösteriyor. Kendi rekorunu egale eden Samsung, son zamanlardaki büyük yükselişiyle beraber akıllı telefon pazarında yeniden liderlik koltuğunu elde etti.

Samsung ve Xiaomi yükselişte

Counterpoint Research isimli araştırma şirketinin üçüncü çeyreğe ilişkin paylaştığı satış istatistiklerine göre Samsung ikinci çeyrekte kaybettiği liderliği üçüncü çeyrekte geri aldı. Aynı zamanda Xiaomi markasının da yükselişini sürdürmesi dikkat çekti.

Huawei düşüşte

Huawei markası ise düşüşü sürdürüyor. Amerika ambargolarından sonra zorlu bir süreç içerisine giren Huawei, yılın üçüncü çeyreğinde genel akıllı telefon pazarındaki oran bazında yüzde 14 seviyesinde gerileme yaşadı.
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma
Oppo A11s Özellikleri Belirlendi
Realme 8s 5G ve 8i’nin Özellikleri Belli Oldu
Redmi Note 8 Pro ve Note 9 Pro Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)