Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Fahri Gün 31 Eki 2020 Bilgisayar 244  0

Samsung şirketi tablet sektörüne dair yeni verilerini paylaştı. Buna göre Samsung oldukça başarılı bir ivme yakalamış gibi gözüküyor.

Teknoloji şirketlerinden Samsung’un önemli kategorilerinden biri tablet olup, tablet satışları özellikle korona virüsünün etkisini artırmasıyla birlikte yükseldi ve bu durum Samsung’un bugüne kadar ki en yüksek üç aylık kazancını açıklamasına neden oldu.

Pazar payı açıklandı!

Samsung’un 2020 yılının üçüncü çeyreğinde dünyanın en iyi ikinci tablet markası olduğu ortaya çıktı. Çünkü şirket söz konusu dönemde 9.4 milyon adet tablet satarak pazardaki yeni payını yüzde 19.8 e çekti. Korona virüsü zamanında özellikle eğitime yönelik olarak tablet cihazlarına epey fazla ilgi gösterildi. Bu durumun da etkisiyle hız yakalayan Samsung liderliğe doğru ilerliyor.

Apple’a yaklaşıyor!

Apple hali hazırda iPad modelleri ile pazarın yüzde 29.2 sine sahip ve bu yüksek pazar payıyla lider durumda olduğu ve aynı zamanda Samsung ile arasında ciddi bir pazar farkı olduğu biliniyor ancak Samsung üçüncü çeyrekteki kadar yüksek satış rakamı açıklamayı sürdürebilirse bu fark zamanla kapanacak ve hatta Samsung Apple’ı tablet sektöründe geride bırakacaktır. Neler olacağını bekleyip görelim.
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)