samsung-s7-teknik-özellikleri

Samsung S7 Edge İncelemesi

NETHANESİ 27 Mar 2016 Teknoloji 1.134  0

Samsung, bu sene de her zamanki gibi kaliteli ve güncel mobil cihazlar üretmeye devam ediyor. Biliyorsunuz ki Samsung’un genel itibariyle en çok beğenilen serisi “Edge” serisi olmuştu. Firma da, müşterilerinin beklentilerini kırmamak için bu seriyi halen oldukça üst düzey tutmaya devam ediyor. Kısaca Edge serisinden bahsedecek olursak, bu seri kendisine özgü tasarımı ile kullanıcıları büyülemeye devam ediyor. Şuan için de Samsung, yeni çıkaracak olduğu S7 Edge cihazı ile ilgili son çalışmalarını sürdürüyor. Telefon ile ilgili ilk izlenimler, geçtiğimiz günlerde Barcelona’da düzenlenen MWC 2016 fuarında oluşmaya başladı. Ayrıca Youtube üzerinden de, bu cihazın tanıtımını ve detaylı özelliklerini içeren bir video yayınlandı. Samsung’un resmi youtube kanalından da bu videoya ulaşabilirsiniz.

Samsung da, günümüze uygun olarak tanıtım videoları hazırlamaya başlamış gibi görünüyor. Videonun içerisinde, ünlü oyuncu Dellie Threesyadinda bu videonun başrolünde oynuyor. Videoda, tabii ki yeni çıkan özelliklere değinilmiş. Videodan anlaşılacağı üzere Dellie, kapalı bir bölgede antrenman yapıyor. Bu antrenman bölgesinde antrenman yaparken, cep telefonu seri bir şekilde bataryasını dolduruyor. İşin ilginci de, şarj işlemi tamamıyla kablosuz bir şekilde gerçekleşiyor. Daha sonra antrenmanının ilerleyen bölümlerine geçebilmek için, kendisine ağaçlık bir bölge seçiyor. Tam burada antrenmanına başlamışken, bir yağmur yağıyor. Dellie de bu yağmurlu havada telefonunu eline alarak işlem yapmaya devam ediyor. Buralardan da anlaşılacağı üzere, S7 Edge hem su geçirmezlik özelliğine, hem de kablosuz şarj özelliğine sahip gibi görünüyor. Tabii ki artık Edge serisinde klasik haline gelen kavisli ekran da unutulmamış. Teknik özelliklere bakmadan, sadece bu bilgilere dayanarak dahi birçok kişinin bu cihazı satın alabileceğini söylemek kesinlikle mümkün.

samsung-s7-edge-özellikleri-fiyatı

Samsung S7 Edge Teknik Özellikler

Gelelim, bu cihazın teknik bilgilerine. Öncelikle ilk olarak bunu belirtmekte fayda var ki bu cihazda 3000 mAh batarya gücü kullanılmış. Dolayısıyla işlemlerinizi uzun süre zarfında gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca 2560×1440 pixel görüntü kalitesi olacağı da, tanıtımlardan çıkan haberlerden birisi. Ekran boyutu da 5.1 inç olacak. Bu ekran boyutu üzerinden de çok rahat işlem yapabilir, dilediğiniz oyunları tablet keyfinde oynayabilirsiniz. 4 GB Ram de, Samsung’un gözünden kaçmamış. Samsung da RAM yeniliklerine ayak uydurarak, 4 GB’lik Ram’i bu cihaza yerleştirmiş. İşlemci konusunda firma, henüz tam net bir karar vermiş değil. Ancak iki seçenek var ki ya kendi ürettikleri bir işlemci, ya da Snapdragon 820. Bununla ilgili kesin bilgiyi de, telefonun tanıtım lansmanında alacağız gibi görünüyor. Ayrıca android sürümüne de önem veren kullanıcılar için söylemeden geçmeyelim. Bu telefon, piyasaya ilk çıktığı anda Android 6.0 Marshmallow sürümü ile gelecek.

Fiyatı

Kullanıcılar için önemli olan noktalardan birisi de, şüphesiz ki fiyatı. Samsung, bu cihazın fiyatı için henüz net bir rakam veya rakam aralığı söylemese de, bir web sitesinden alınan verilere göre bu cihaz yurtdışında ortalama olarak 2680 TL üzerinden satışa sunulacak. Tabii ki de ülkemize bu tür bir fiyattan gelmesi imkansız. Eğer ki bu verilen fiyat doğru veya yakın ise, ülkemize bu cihazın 3.500 TL’nin altında gelmesini kesinlikle beklemeyin.  Eğer siz de telefon almayı düşünüyorsanız, biraz daha bekleyerek S7 Edge’nin piyasaya çıkmasını bekleyebilirsiniz.

Oppo Band İnceleme
iMessage Hakkında Bilinmesi Gereken Fonksiyonlar
Epic Games Launcher Açılmama Sorunu Çözüm Yöntemi
Şarj Aletini Prizde Takılı Bırakmak Elektrik Tüketiyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)