Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu

Fahri Gün 14 May 2021 Teknoloji 368  0

Teknoloji şirketlerinden Samsung, Kenya ülkesindeki insanlar için 1000 adet tablet bağışladı. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzde epey gelişen teknoloji, her ülkeye ise eşit oranda uğramıyor. Genelde bir kişi ekonomik gücüyle birden fazla tablete sahip olabiliyorken durum bazı yerlerde hiç de öyle değil.

Güney Koreli teknoloji şirketlerinden Samsung, Kenya’daki Dadaab ve Kakuma mülteci kamplarına yönelik yardımda bulundu. Mülteci kamplarındaki okullar ve toplum merkezleri dahil 15 farklı konuma ulaştırılacak toplam 1000 adet tablet bağışladı.

Samsung bu hamlesiyle pandemi sürecinde tablet ile eğitimden mahrum kalan çocuklara yardımcı olabilmeyi amaçlıyor. Öte yandan Kakuma ve Dadaab’ta bulunan mülteci kampları dünyanın en eski iki kampı olarak bilinir ve 380.000 mülteci barındırmaktadır. Bunların 160.000’i okul çağındaki çocuklardan oluşmaktadır.

Kamplarda her ne kadar eğitim için okullar bulunuyor olsada salgın nedeniyle kilitlenme var ve bu nedenle okullar dokuz ay süreyle kapalı durumda. Ocak ayında okullar yeniden açılacak ancak o zamana kadar tabletsiz öğrenciler mağdur olmuş olacak. Mülteci öğrencilerin cihazlarından okullara katılım gösterebilmesine yardımcı olan Samsung, bu noktada taktir toplayan bir hareket sergilemiş oldu. Bu pek çok platform tarafından reklam kokan bir hareket olarak lanse ediliyor fakat öyle bile olsa bu tarz reklamların topluma yönelik fayda bakımından her şeye rağmen yararlı olduğuna Nethanesi ekibi olarak gönülden inanıyoruz.

Etiketler: ,
Metaverse Teriminin Anlamı ve Hakkında Temel Bilgiler
Apple Geliştirici Hesabını Ucuza Açma Yöntemi
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)