Samsung Galaxy A53 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı

Fahri Gün 11 May 2022 Mobil 59  0

Akıllı telefon üreticilerinden Samsung, Galaxy A53 modeline yönelik olarak yazılım güncellemesine yer verdi. Telefon Mayıs ayı güncellemesini aldı. İşte habere ilişkin ayrıntılar..

Samsung’un Galaxy A53 akıllı telefonu son zamanlarda Samsung telefonlarının biraz değer kaybetmesinden nasibini alan bir cihaz oldu. Galaxy A53 akıllı telefonunun fiyatında düşüş olduğu hususuyla gündeme geldiği şu günlerde bu sefer de güncelleme ile gündemimizde yer alıyor.

Galaxy A53 akıllı telefonu Samsung tarafından bu yılın başlarında Android 12 işletim sistemi ve One UI 4.1 sürümüyle piyasaya sürülmüştü. Samsung, telefon için dört büyük Android güncellemesi ve beş yıl boyunca güvenlik güncellemelerinden yararlanma vadinde bulunmuştu. Telefon için şimdi de A536EXXU2AVD7 sürüm numarasını taşımakta olan yazılım güncellemesi yayınlandı. Çıkan güncelleme Mayıs 2022 güvenlik yamasını içerisinde barındırmakta olup, güvenlik ve gizlilik konusundaki açıkları düzeltiyor. Aynı zamanda geliştirilmiş kararlılık iyileştirmeleri yapıyor ve hata düzeltmeleri sunuyor.

Güncellemeyi manuel olarak sorgulayabilirsiniz

Galaxy A53 telefonuna yönelik yazılım güncellemesinin cihazınıza ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilmek için Galaxy A53 cihazınızın Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulayabilirsiniz. Güncelleme şu an kademeli olarak dağıtılmaktadır.

Galaxy A53 5G Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy A53 5G modelinde batarya olarak 25W hızlı şarj desteğine sahip 5000 mAh batarya yer alıyor. 189 Gram ağırlığında olan telefon 64 MP ana lense sahip olup ona 12 MP + 5 MP + 5 MP lensler eşlik etmekte. Cihazın ön kısmında 32 MP selfie kamerası yer almakta. Cihazın 128 GB dahili depolama alanı ve 8 GB belleği bulunmakta olup, yonga seti olarak Exynos 1280 kullanmakta. Telefon yazılım olarak ise Android 12 işletim sistemli One UI 4.0 kullanıyor. Telefon genel olarak orta segment özelliklere sahip olan cihazlardan biri konumunda. Daha fazla teknoloji haberi okumak için diğer yazılarımıza göz atmayı ihmal etmeyiniz.

Etiketler:
Kullanıcı Memnuniyeti Konusunda En Başarılı Telefon Samsung’un!
Oppo Reno 7 Android 12 Yazılım Güncellemesi Aldı
4 Yaşındaki Mate 10 Telefonu İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı!
Sharp AQUOS R7 İddialı Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)