Samsung Exynos 9610 İşlemcileri Hakkında Yeni Bilgiler Geliyor

ibrahim KIZILIRMAK 27 Tem 2017 Teknoloji 741  0

Samsung, yeni akıllı telefonlarında yeni işlemci serilerini kullanmaya başlayacak. Markanın son olarak kullandığı işlemci serilerinden birisinin de Exynos 9610 modeli olması bekleniyor. Çok daha başarılı bir üretim sistemiyle beraber kullanıcıların karşısına çıkması beklenen yeni işlemci modellerinin özellikleriyse yavaş yavaş kendisini gösteriyor. Akıllı telefonların içerisinde en başarılı işlemci modellerinden biri olması beklenen Exynos 9610 serisi işlemcilerin ilk ortaya çıkan özellikleri de ne kadar başarılı modelin kullanıma gireceğinin göstergesi oldu. Peki, Exynos 9610 işlemci modellerinde olması beklenen özellikler neler? Yeni detaylara bakalım.

Exynos 9610 Çok İddialı Modeller Olacak

Orta segment işlemci serilerinin yeni modeli olacak olan seride üretim sürecinde de değişiklikler göreceğiz. Öyle ki yeni işlemcilerin 10 nm üretim süreciyle üretilmesi bekleniyor. Çok daha yüksek hızlara, buna karşın çok daha az enerjiye sahip olması adına tasarlanan işlemci modellerinin 10 nm üretim sürecinin de bu beklenti için epey bir etkili olacağı gündemde. Tabi ki 10 nm üretim sürecinin belli başlı artıları olacak fakat işlemcinin tek değişimi bununla sınırlı olmayacak.

Exynos 9610

En az %25 oranında güç artışı sağlaması beklenen mobil işlemcilerin 2.4 GHz değerinde saat hızlarına çıkması bekleniyor. Sadece işlemci hızlarının artışı da değil aynı oranda güç tüketiminin de azaldığı görülüyor. Böyle değerlendirdiğimizde her yönüyle daha başarılı olacak olan serinin bu özellikleri dışında hangi akıllı telefonlarda kullanılacağı konusunda da yeni bilgiler geliyor. Üst segment işlemci modellerini aratmayacak bir performans ortaya koyacak yeni serinin yine Samsung’un Galaxy modellerinde A7 segment ürünlerinde kullanılması bekleniyor. Ayrıca çekirdeklerde de A73 Cortex çekirdeklerinin kullanılacağı ve grafik biriminde de Mali G71 kullanılacağı neredeyse netlik kazandı.

Bunun dışında son gelen bilgilere göre serinin bir üst seviye işlemci serisi olacak olan Exynos 9810 modelinin ise bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonları içerisinde yani Samsung Galaxy S9 içerisinde yer alması bekleniyor. Şimdiden gündem olmaya başlayan işlemci modellerinin Snapdragon işlemcileri bile geride bırakacağını düşünüyoruz. Tabi ki yine de bu son bilgilerin netlik kazandığını görmemiz gerekecek.

Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)