Samsung, Akıllı Telefon Satışlarında Anavatanında Farkı Açıyor

Fahri Gün 08 Ara 2019 Mobil 176  0

Teknoloji şirketlerinden Samsung’un bu zamana kadar en fazla etkili olduğu alanlardan biri akıllı telefon kategorisi oldu. Şirket özellikle kendi anavatanında muazzam başarılar yakaladı.

Samsung, dünya geneline hitap eden kaliteli ve bol çeşitli akıllı telefon modelleriyle adından her daim söz ettirdi. Uzun yıllardır akıllı telefon pazarında önemli ürünler ortaya koyan ve şu an dünya genelinde akıllı telefon satışları hususunda liderlik koltuğunda olan Samsung, özellikle anavatanında çok başarılı.

Pazar payı %71 !

Samsung markası dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olarak kabul edilen Çin pazarında bile önemli bir başarı yakaladı. Anavatanı Güney Kore pazarında ise adeta rakipsiz bir konuma yükseldi. Yayınlanan yeni rapora göre Samsung, Güney Kore pazarındaki payını 2019 yılının üçüncü çeyreğinde %71 seviyesine kadar arttırdı. Böylece Samsung, anavatanındaki telefon satışlarını %4 seviyesinde yukarıya çekti.

10 Popüler Telefondan 7’si Samsung Marka!

Ortaya çıkan yeni raporlar, Samsung şirketinin anavatanı Güney Kore’de daha da popüler bir hale gelmesini sağladı. Şu an Güney Kore’de en fazla satan 10 akıllı telefondan 7’sinin Samsung’a ait olması bunu aslına net bir şekilde gösteriyor
Realme 7i İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu
Galaxy A40 için güvenlik güncellemesi çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)