Rootsuz Çift Dokunuş İle Ekranı Açıp Kapatmak

NETHANESİ 02 May 2016 Mobil 1.628  0

Bildiğiniz üzere günümüz akıllı cihaz teknolojisinde cihazınızın tuş kilidine basmadan ekranı açıp veya kapatabiliyoruz. İlk olarak LG sersisi cihazlarda  piyasa sürülmüş olan bu teknoloji daha sonra diğer teknoloji şirketleri de kullanmaya başladı, tamam onlar üretti yalnız daha önceki cihazlar ?

Not: Yazının başlığından anlayacağınız üzere bu prosedürü root işlemi gerçekleştirmeden yapacağız, yani rootsuz cihazınızın ekranını çift dokunuş ile  açıp kapatabileceksiniz!

Rootsuz Çift Dokunuş İle Ekranı Kapatma Nasıl Yapılır?

Birçok faydası bulunan bu uygulama vasıtası ile root kullanmadan ekranı çift dokunarak kapatabileceğiz. Öncelik olarak ilk olarak yapmamanız gereken işlem Google Play Store’den Double Tap On/Off uygulamasını indirin ve kurulum ilk prosedürünü tamamlayın. Devamını maddeler halinde aşağıdan okuyunuz;

Double Tap On/Off uygulamasını ilk açtığınız zaman boş boş mesajlar gelecektir, hepsini skip diyerek geçiniz.Bu prosedürden sonra indirmiş olduğunuz Double Tap On/Off uygulamasının ana sayfasına gelmiş olacaksınız. ”Double Tap” opsiyonuna dokununuz, sonrasında  ”Screen On” dokunun.

Evet, yapacağımız prosedürler bu kadar, bundan sonra rahatlıkla, güvenilir bir biçimde cihazınızın ekranına iki kere dokunara açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Çift Dokunarak Ekranı Kapatmanın faydaları nelerdir?

Benim açımdan bakarsak birçok faydası da var zararıda, tabiki de artı yönleri daha fazla olduğu bariz ortada.

İlk faydası olarak gördüğüm, sağda ya da üstte kilit tuşu aramak zorunda kalmıyoruz, ekranın herhangi bir yerine iki kere çift dokunarak prosedürü gerçekleştirebiliyoruz.

 

iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)