Retrica Uygulaması Kullanımı

Fahri Gün 11 Eki 2017 Mobil 679  1

Akıllı telefonların meşhur uygulamalarından Retrica’nın nasıl kullanıldığını anlatıyoruz.

Ücretsiz bir uygulamadır. Fotoğraf ve video çekmeye, efekt eklemeye yarar.

Retrica kullanmak için ilk olarak telefonunuza Retrica uygulamasını indirin ve uygulamayı çalıştırın.

Programın varsayılan ayarı fotoğraftır. Orta kısımda bulunan yuvarlak butona tıkladığınızda Retrica’nın kendi Neutral efekti ile fotoğraflar çeker. Videoya geçmek için de Photo yazısının sağ tarafındaki Video yazısına tıklayın. Videoları da yine kendi varsayılan efekti ile çekebilirsiniz.

Retrica’nın kendi Neutral efekti gayet başarılı fakat isterseniz daha pek çok efekt seçebilirsiniz. Bunun için sağ alt köşede bulunan simgeye girin. Açılan efektler menüsünden seçmek istediğiniz efektin üzerine bir kez dokunun.  Efekti kendi zevikinize göre ayarlayıp yeni çekimlere başlayabilirsiniz.

Sol alt kısımdaki galeri butonuna dokunduğunuzda da albümünüz açılır. Albümünüz arasından bir resmi seçerek Retrica efekti verebilirsiniz. Efekt vermek  istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra sol kısımda bulunan ayarlar simgesine bir kez dokunun. Karşınıza düzenleme ekranı çıkacak. Bu ekranda toplam dört adet seçeneğiniz var. Bunlardan en soldaki görsel efekt vermeye, ikinci simge parlaklık ayarı vermeye, üçüncü simge kenarları bulanıklaştırmaya, çerçevelendirmeye ve dördüncü simge de fotoğrafı döndürmeye yarar. Düzenleme işleminiz bittikten sonra sağ üst köşede bulunan Kaydet yazısına tıkladığınızda görüntünüz yeni haline kavuşur. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere…

Etiketler:
Galaxy M51 One UI Güncellemesi Ülkemizde Aktif Oldu
Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)