Redmi Note 5 Pro’ya LineageOS 15.1 Geldi!

Fahri Gün 09 Nis 2018 Mobil 382  0

Yeni LineageOS 15.1 ile birlikte Redmi Note 5 Pro yazılım tarafında bir devrimi daha gerçekleştirmiş oldu. İşte habere ilişkin önemli detaylar…

Redmi Note 5 Pro, özellikelri nedeniyle akıllı telefon kullanıcılarının çok sevdiği bir cihaz ve bunun meyvesini de yediğini kesinlikle söyleyebiliriz. Redmi Note 5 Pro ürününe karşı özel bir ilgi bulunmakla birlikte cihaz için sıklıkla LieageOS güncellemelerinin geldiğine şahit oluyoruz. Bu kez de LineageOS 15.1 kullanıcılarla buluşturuluyor.

Gayriresmi olarak verilen bu güncelleme, cihazın Android Oreo 8.1 tabanlı çalışmasını sağlıyor. Henüz geçtiğimiz günlerde TWRP desteği almasının yanı sıra Nougat tabanlı yeni LineageOS sürümü ile karşılaşan telefon için şimdi de LienageOS 15.1 devrimi gerçekleştirildi. Bu yenilik ile birlikte kullanıclıar cihazlarını çok daha güncel, yazılımsal anlamda daha stabil olarak kullanabilecekler.

Redmi Note 5 Pro özellikle Hindistan pazarında çok tutuldu

Günümüzde nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan, bu özelliğiyle akıllı telefon pazarında da önemli bir yere sahip. Hindistan pazarında en fazla satan akıllı telefonlardan biri ise Redmi Note Pro olmuştu. Note 5 Pro, yazılımsal anlamda gayriresmi de olsa aldığı bu önemli güncellemeler sayesinde çok daha kuvvetli bir cihaz haline büründü. Snapdragon 636 çipseti ve 6 GB RAM’i ile dikkat çeken telefon, uzun süre kullanılmaya devam edicek gibi gözüküyor.

Etiketler: ,
Nokia, Android Güncellemelerine Hız Kazandırdı
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü
Apple, RED Ürünlerini Elden Geçirdi
Huawei P Smart 2019 Hakkında Yeni Güncelleme Müjdesi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)