RED Hydrogen One Ekran Sistemi Detaylanmaya Başladı

ibrahim KIZILIRMAK 05 Ağu 2017 Mobil 813  0

Akıllı telefonlar içerisinde en farklı serilerden biri olması beklenen RED Hydrogen One akıllı telefonlarının, bu pazara adeta meteor gibi düştüğünü gördük. Telefonların sadece bir görsellerinin paylaşılmasıyla beraber telefonların bir hayli ilgi odağı olduğunu gördük. Farklı yapısı ve tasarımı bir yana telefonların bambaşka teknolojilere sahip olacağı ve RED markasının ilk akıllı telefon modellerinden biri olması da tüm beklentileri arttırmıştı. Son olarak geçtiğimiz haftalarda bir videoda gözüken yeni seri akıllı telefonların sonunda merakla beklenen sistemleri de ortaya çıkmaya başladı. Telefonların bu noktada en büyük değişikliğinin ekranları olacağı netlik kazanan ilk detay oldu. RED Hydrogen One ekranlarında beklenen değişime daha detaylı olarak ele almak gerekiyor.

RED Hydrogen One Ekranları Nasıl Olacak?

Elde edilen son bilgilere göre RED Hydrogen One akıllı telefonlarında ekran ne bilinen OLED ekranlara benzeyecek ne de LCD ekranlara benzeyecek. RED Hydrogen One içerisinde yer alacak olan ekranlar benzersiz olacak. RED bu ekranları özel sistemlerle beraber geliştirilmiş durumda. Daha önce tecrübeli olduğu alanlardan biri olarak gösterilen kamera sistemlerini ekranlarda kullanacak olan markanın 5.7 inç özel bir ekran sunacağı açıklandı.

RED Hydrogen One

5.7 inç boyutunda olan bu ekranların ise sistemleri çok daha kapsamlı olacak. Şöyle ki yeni seri akıllı telefonların hiçbir aksesuara ihtiyaç duymadan doğrudan 3D desteğinin bulunması bekleniyor. Hologram olarak tabir ettiğimiz teknolojiyi kullanacak olan yeni seri akıllı telefonların sistemsel olarak ise köklü bir değişikliğe adım atması bekleniyor. Gözlüksüz 3D için kullanılacak hologram sisteminin tüm detaylarını elde edemedik.

Markada bu konuda net bilgiler vermedi fakat yapılan sistem değişiklikleri sayesinde sadece 3D desteğinin değil Artırılmış gerçeklik teknolojisinin desteğinin de ve sanal gerçeklik teknolojisinin de desteğinin doğrudan verilebileceği belirtiliyor. Belirttiğimiz gibi hologram teknolojisinin içerisinde yer alan yansıtma sistemlerinde yararlanması beklenen markanın tüm sistemi ise merakla bekleniyor. Tanıtımdan sonra eğer söylendiği teknolojilerin gerçekten geldiği görürsek yeni seri akıllı telefonlar bir hayli dikkat çekmeyi başaracak gibi. Tabii bir yandan da bu gücü sağlayacak işlemcileri merak etmiyor değiliz.

Zoom Toplantılarını Kaydetme Yöntemi
Realme 7i İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)