Red Dead Redemption 2 Satış Başarısını Sürdürüyor

Fahri Gün 26 Kas 2018 Oyun 438  0

Red Dead Redemption 2, yüksek fiyatına rağmen çok büyük bir ilgiyle karşılandı. Ortaya çıkan yeni verilere göre oyun pek çok Avrupa ülkesinde geçtiğimiz ayın en çok satan oyunlarından biri oldu.

Rockstar Games’in imzası bulunan ve bu yüzden oyuncuların daha da bir heyecanla beklediği Red Dead Redemption 2, piyasaya sürüldükten sonra çok yüksek bir fiyata sahip olmasına rağmen özellikle gelişmiş ülkelerde önemli satış başarılarına ulaştı. Bunlardan biri de Almanya pazarı oldu. Almanya pazarında en çok satan oyunların bir listesi yayınlandı. Bu listede Red Dead Redemption 2 birinciliği kaptı. Zirvede yer alan oyunun hemen arkasında ise Electronic Arts’ın ortaya koyduğu FIFA 19 yer aldı. FIFA 19, bu sezon Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi lisansları sayesinde FIFA serisine yepyeni bir meziyet kazandırmıştı.

Red Dead Redemption 2 ilk piyasaya sürüldüğünde pek çok inceleme platformu tarafından gelmiş geçmiş en iyi açık dünya oyunu olarak lanse edildi. Bunun da oyunun satış rakamlarını artıran önemli bir etken olduğu düşünülüyor. Red Dead Redemption 2’nin PlayStation 4 versiyonu şu an ülkemizde 379.00 TL’den balayan fiyatlarla satılıyor. Bu yalnızca standart sürüm için biçilen fiyat olduğundan ayrıca tepki çeksede oyunun özellikle gelişmiş ülkelerde çok fazla satıyor ve satış listelerinde zirveye oturuyor oluşu Rockstar Games’in politikasından vazgeçmemesine neden olacak gibi gözüküyor.

 

İnternet Kafelerin Vazgeçilmez Oyunları
Steam’de Oyun Oynamadan Kart Elde Etme Yöntemi
Bir Kez Daha Oynamak İsteyeceğiniz 5 RPG
Çıkışı 2022 Yılına Ertelenmiş Olan PlayStation 5 Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)