Razer Viper V2 Pro İncelemesi

Fahri Gün 11 Eki 2022 Bilgisayar 418  0

Bu içeriğimizde Razer markasının Viper V2 Pro isimli aksesuarını inceliyoruz. İşte ürüne dair detaylar…

Oyuncu ekipmanları sunan popüler markalardan Razer çalışmalarına devam etmekte olup, şirket Viper V2 Pro isimli oyuncu faresi ile kendisini göstermişti. Ultimate modeliyle benzer bir yapıda olan Viper V2 Pro cihazı Ultimate modelindeki gibi kablosuz olarak kullanabileceğiniz bir ürün olarak öne çıkmaktadır.

Ağırlığı 58 Gram olan ürün bu bağlamda hafif ve kullanımı kolay olan bir ürün. Bu bağlamda diğer modelden çok daha hafif olduğunu söyleyebiliriz çünkü o model 74 Gramdı. Hafif olması sayesinde kullanırken oyunlarda çok daha hızlı geri dönüş alabilmektesiniz.

Her ne kadar boyut itibariyle aynı olsada alt kısımda yer alan şarj ünitesinin olmaması bu cihazı çok daha hafif bir hale getirmekte. 2.4Ghz alıcı dongle’a bağlayarak da kullanabildiğiniz ürün, fareyi tam kapasite olarak kullanmanıza imkan tanımaktadır. Eğer alıcıyı direkt olarak bilgisayara bağlarsanız klasik fare modellerde olduğu gibi 1000 Hz modunda çalıştırma imkanınız var fakat alıcıyı dongle’a bağladığınızda bu oran 4000 HZ’ye çıkıyor ve Hyperpooling özelliği aktif hale geliyor. Şarj etmek için kutu içeriğinden çıkan kabloyu da kullanmak gerekmekte.

Tasarım olarak diğer modelden ayrılan üründe örneğin RGB bulunmuyor ve bu bariz bir fark olarak karşımıza çıkıyor. Farenin alt bölümünde güç ve DPI düğmeleri bir arada kullanılmakta. Basılı tuttuğunuz zaman fareyi açıp kapatabiliyorsunuz. Basıp çektiğiniz zaman da otomatik olarak DPI ayarları arasında geçiş yapma imkanınız oluyor. Alt kısımda 30K optik sensör yer almakta olup, sensör 30000 CPI’ye kadar ve bunun yanında 750 IPS, 19.05 m/s maksimum izleme hızına kadar imkan tanıyor.

Üründe Motion Sync, Asymmetric Cut Off, Smart Tracking gibi teknolojilere yer verilmekte. Ürün hareket senkronizasyonu ve hareket bakımından gayet iyi ve oyun oynarken ufak sapmaları engelleyen teknolojilerin çalışması güzel bir unsur. Fareyi Razer markasının Synapse isimli uygulaması üzerinden istediğiniz gibi değiştirme ve makro ayarlamaları yapma gibi bir imkanınız bulunuyor. Uygulamanın sunduğu güzel özelliklerden birisi de batarya göstergesini göstermesidir. Böylece Mouse cihazınızın şarj durumunu belirli aralıklarla kolayca kontrol etmenize imkan tanınmış.

Mouse üzerinde 400 – 800 – 1600 – 3200 – 6400 DPI seçenekleri yer almakta ve uygulama üzerinde ayarlamaları ona göre yapabilmektesiniz.  Ürünün maksimum hassaslık değerinin ise 30000 DPI olduğunu belirtelim. Üzerinde 5 programlanabilir tuşa yer verilen fare maksimum 70 G hızlanmakta ve 90 milyon tıklama ömrü bulunmakta.

Kullanım Ömrü

Mouse cihazlarının kullanım ömrü kuşkusuz ki önemli bir husus. Peki Viper V2 Pro kullanım ömrü bakımından nasıl bir ürün? Cihaz 80 saate kadar pil ömrü sunmakta olup, diğer modelde 70 saatlik bir pil ömrü bulunmakta idi. Bu bağlamda yeni cihaz ile kullanım ömrü bakımından aşama kaydedildiğini söyleyebiliriz.

Ergonomik kullanıma ve hafifliğe de sahip olan ürün tasarımsal olarak ilk etapta size özellikle büyük farelere alışkınsanız biraz ufak gelebilir ancak zaman içerisinde alışıp severek kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

Sonuç

Genel olarak üst düzey bir oyuncu faresi olduğunu söyleyebileceğimiz yeni Viper V2 Pro cihazı, Viper Ultimate ürününün sahip olduğu başarılı özelliklerin üzerine ekliyor ve bu bağlamda tercih edilebilecek olan modeller arasında yer alıyor.

Etiketler:
Low Level ve High Level Programlama Dilleri Arasındaki Farklar
Windows 11 Copilot özelliği otomatik olarak çalışması için tekrar teste alındı
Monster Markut M7 V6.2.4 incelemesi
Laptop Klavyesi Temizlemenin Püf Noktaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)