Razer CEO’su Razer Phone Hakkında Açıklama Yaptı

Fahri Gün 28 Kas 2017 Mobil 764  0

Razer CEO’su Min-Lian Tan, Razer Phone hakkında medyanın sorularını cevapladı. Ünlü isim, Razer Phone’de neden kulaklık girişi bulunmadığı yönündeki sorulara da yanıt verdi.

Razer, oyuncu ekipmanları üreten bir teknoloji şirketidir. Genellikle fiyat politikası ile eleştirilen Razer, özellikle tasarım ve kalite anlamında kullanıcıya hitap etmeye çalışır. Şirket son zamanlarda akıllı telefon alanında da etkinliklerini arttırmaktadır.

Razer CEO’su Min-Lian Tan‘dan gelen yeni açıklamalar kulaklık girişi sorunsalına açıklık getirdi. Telefonda neden 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmediği soruldu. Bu konuda Min-Lian Tan, kulaklık girişinin çıkarılmasının altında önemli bir neden olduğunu ifade etti. Ünlü isim, kulaklık girişinin kapladığı alan yüzünden bataryayı ufak tutmak zorunda kaldıklarını ve bu yüzden kulaklık girişini çıkararak daha büyük bir batarya kullanmayı hedeflediklerini ifade etti. Kablosuz kulaklık aracılığı ile zaten kullanılabileceğini düşünen mühendisler de bunu uygun bularak işleme koyuldular. Bahsedilen batarya artışı da az buz değil; Telefonun 500 mAh civarında bir batarya performansı kazandığı ifade ediliyor.

Razer Phone Özellikleri

Telefonda Snapdragon 835 üst seviye çipset yer alıyor. Razer Phone, özellikle RAM performansı ile dikkat çekiyor. Cihazda tamı tamına 8 GB RAM bulunuyor. 64 GB dahili depolama kapasitesinin yanında harici depolama kartı desteği de mevcut.

4000 mAh bataryası bulunan model 5.72 inç boyutunda IGZO ekrana sahip. Üstelik saniyede 120 Hz görüntü sunması ile hem gözü yormuyor hem de çok güzel bir görüntü sunuyor.

Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi gibi özelliklerin yanında çift arka kamerası ve pürüssüz çekimler için güçlü bir ön kamerası da bulunuyor. Ses kalitesi olarak da dikkat çeken telefon, THX – Dolby Atmos sertifikalarıyla harika bir ses deneyimi yaşamanızı sağlayacak. Bu da pek çok telefonda bulunmayan bir özellik.

Telefon yazılım olarak Android Nougat işletim sistemi ile satılıyor fakat 2018’in ilk çeyreğinde Oreo güncellemesine de sahip olacak.

 

Etiketler: , ,
Zoom Toplantılarını Kaydetme Yöntemi
Realme 7i İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)