Qualcomm’un Yeni Kamera Teknolojisi Devrim Yaşatacak

Fahri Gün 13 Nis 2018 Teknoloji 325  0

Qualcomm, Vision Intelligence Platform teknolojisi ile kameralarda adeta devrim yaşatacak. Bu teknoloji, kameraların şu anki halinden çok daha fonksiyonel olmasını sağlayacak.

Teknolojinin inanılmaz bir süratle geliştiği bilinen bir gerçek. Sürekli daha iyi bir seviyeye atlayan kamera teknolojisi de bunun güzel bir örneği. Qualcomm, kameraların inanılmaz değişimini daha da belirgin bir hale getirecek yeni bir teknolojiyi sundu. Bu teknolojinin ismi Vision Intelligence Platform.

Güvenlik kameraları, spor kameraları, 360 kameralarla uyumlu olan bu yeni teknoloji, akıllı kameralar için tasarlanmış bir yonga seti olarak karşımıza çıkıyor. WQHD ekran desteğinin yanı sıra düşük çözünürlükte çoklu video akışı, 4K video, aksiyon kameraları için özel mod yonga setinin belirgin özellikleri arasında yer alıyor.

Elbette bu belirgin yetenekleri kullanma konusunda son sözü Vision Intelligence Platform yongalarını içeren ürünleri ortaya koyan markalar söyleyecek. Bu doğrultuda örnek verecek olursak serinin ilk dikkat çekici ürününün QCS605 olduğunu söyleyebiliriz. QCS605, 60 FPS’te 4K video kaydedebilen oldukça yetenekli bir akıllı kamera.

Qualcomm böylece akıllı kameralar için özel bir yonga tedarik etmiş oldu. Bunu uzun zamandır planlıyordu ve böylece kamera alanında önemli bir devrimin yaşandığını söyleyebiliriz.

Etiketler:
FPS Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
İnternete Bağlı Cihaz Sayısının Artması Güvenlik Riskini de Arttırıyor
Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri
Adobe Reader Benzeri Ücretsiz PDF Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)