Qualcomm, Snapdragon GPU Performansını Artıracak

Fahri Gün 27 Mar 2020 Mobil 258  0

Qualcomm şirketinin önemli yonga seti Snapdragon ile ilgili olarak yeni bir karar aldığı öğrenildi. İşte habere ilişkin detaylar…

Akıllı telefonlarda en yaygın işlemcilerden biri olan Snapdragon’un geliştiricisi Qualcomm, yaptığı açıklamada Snapdragon işlemcilerin performansının büyük oranda artırılacağının altını çizdi.

Adreno GPU’da Değişiklik!

Qualcomm, Snapdragon yonga setlerinde oyun deneyimiyle ilgili Adreno GPU kullanmakta. Bu GPU’lar kaliteli grafikleri yüksek FPS ile oynamayı mümkün hale getirmekte. Söz konusu Snapdragon GPU desteğiyle ilgili şimdi yeni bir gelişme meydana geldi. Qualcomm’un Android GPU Inspector olarak isimlendirilen oyunları geliştirmesine yardımcı olacak bir araç oluşturmak için Google ile anlaştığı açıklandı. Böylece yakında Adreno GPU bulunan Snapdragon yonga setleri için akıllı telefonlar yoluyla yeni güncellemeler sunulacak. Bu güncellemeler optimizasyon ve genel performans anlamında fark yaşatacak.

GPU Inpector Farkı !

Android GPU Inpector ile performanslarda artış yaşanacak. Pixel 4 XL üzerinde yapılan test, yüzde 40 daha fazla optimizasyon sağlandığını ortaya koymakta. Dolayısıyla Inspector aracı ile önemli farklılıklar Snapdragon kullanıcılarını bekliyor.
Etiketler:
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı
5000 mAh Bataryası Bulunan İddialı Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)