Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi

Fahri Gün 20 Tem 2022 İnternet 136  0

Prezi üzerinde sunum yapma işleminin nasıl gerçekleştirebileceğine değiniyoruz. İşte prezi sunum hazırlamaya ilişkin bilinmesi gerekenler…

Öğrencilerin veya çalışanların sunum oluşturması gereken durumlarda kullanılabilecek olan pek çok slayt hazırlama programı bulunmakta olup, sunum oluşturmaya imkan tanıyan platformların bir bölümü tamamen çevrim içi olarak hizmet vermektedir. Bu araçlar ile herhangi bir indirme işlemi yapılmadan sunum hazırlamak mümkün olmaktadır. Prezi de bu hususta hizmet veren, çevrim içi platformlar arasında öne çıkan bir araçtır.

Prezi kullanarak herhangi bir programı cihazınıza indirmeden slayt hazırlığı yapabilirsiniz. Prezi, etkileyici bir sunum hazırlayabilmek noktasında internet kullanıcılara avantaj sağlamakta olup, kullanışlılığı ile de dikkat çekmekte olan bi arayüzü bulunuyor. Platformdaki sürükle bırak mantığı, kullanımı önemli seviyede daha basit bir hale getiriyor. Prezi ile video üzerinde sunum yapmak da mümkün olmaktadır.

Prezi üzerinde ücretsiz olarak üyelik açmak

İlk olarak Prezi internet sitesine girin. Ardından “Try Prezi Free” butonuna basıp sonrasında Try Prezi Free butonuna tıklayın. Ad soyad, şifre, mail bilgisi gibi bilgileri girip kutucuğu da işaretleyerek Continue butonuna tıklayınız. Sonrasında sağ üst köşede bulunan Continue with Basic butonuna tıklayıp Skip seçeneğini seçin. Böylece işleminizi ücretsiz olarak yapmaya devam edebilirsiniz. Sonra da “Educator”, “Student”, “Business” veya “Other” seçeneklerinden birini seçerek Skip seçeneğine tıklayın.  Ardından platformun ana sayfası çıkacak olup, hizmetten memnun kalmadığınız taktirde Account Settings kısmına girerek hesap silebilme imkanınızın bulunduğunu da belirtelim.

Prezi ile nasıl sunum hazırlanır?

Prezi sitesinde sol kısımda yer alan Prezi Present sekmesine giriniz. Sonrasında Create from Template butonuna basıp bir şablon seçimi yapınız. Ardından “Use this template” butonuna tıklayıp projenin başlığını belirleyin. Sonrasında “Anyone on the web” seçeneğini seçerek Continue butonuna basın. Sunumun başlığını yazıp konuları belirleyin. Sağ kısımdan da arka plan görseli belirleyin. Sol kısımdan slaytların arasını ayarlayıp sol üst köşede yer alan Topic butonu ile de yeni konu eklemesi yapın. “Layout” butonuna basarak konuların konumlarını belirleyebileceğiniz gibi bir konuya çift tıklayarak konuları düzenleyebilirsiniz. Bir konuyu görüntülüyorken de “Subtopic” butonuyla alt konu eklemeniz mümkündür. Konunun herhangi bir bölümüne sağ tıklayıp resim de yükleyebilirsiniz. Eğer kullanmayacağınız bir kutucuk var ise üzerine sağ tıklayıp Delete butonuna da basabilirsiniz. Word üzerinden yazdığınız bir yazıyı kutucuğun içine yazmak için de Paste seçeneğini seçebilir, Add Animation bölümünden de yazıya animasyon dahil edebilirsiniz. Konuya ilişkin görüşlerinizi ve yardım taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

E-ticaret Yapmanın Sağladığı Avantajlar
Samsung Internet 19.0 Pek Çok Özellik Sunuyor
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)