PowerPoint Uygulamasına Alternatif Olarak Kullanılabilecek 5 Program

Fahri Gün 26 Eki 2020 Teknoloji 502  0

Yeni yazımızda PowerPoint uygulamasına alternatif olan, sunum hususunda kullanabileceğiniz 5 popüler uygulamaya değineceğiz.

Günümüzde ilgi çekici sunumlar hazırlamak isteyen kullanıcılar genellikle Microsoft PowerPoint kullanıyor ancak eğer siz PowerPoint kullanmak istemiyor, farklı programlara şans vermek istiyorsanız o halde bu içeriğimiz tam size göre.

İşte PowerPoint alternatifi programlar:

Prezi

Sunumlardaki geleneksel tarz yerine daha modern ve farklı bir sunum tarzı sunan Prezi, bu bağlamda daha farklı slaytlar oluşturmak isteyenler için güçlü bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.  Her ne kadar farklı bir tarza sahip olsada karmaşık bir uygulama olmayan Prezi ile kolayca sunum hazırlanabiliyor.

LibreOffice

LibreOffice Impress programı sahip olduğu özelliklerle Microsoft’un Office uygulamalarına epey benzemektedir. Üstelik Microsoft’un sunduğu pek çok fonksiyonu ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu nedenle tercih edilebilecek en önemli alternatif programlardan biri olduğu kabul edilebilir bir gerçektir.  LibreOffice programı Mac bilgisayarlarda varsayılan sunum yazılımı olan Keynote içerisinden dosyaları kolayca içe aktarabilir ve bu Mac cihazlar kullananlar için güzel bir avantajdır. PC sürümü olduğu gibi  Collabora Office isimli LibreOffice tabanlı uygulama da bulunmaktadır.

Canva

Popüler olan sunum programlarından bir diğeri de Canva yazılımı olup Canva kullanarak etkileyici slayt gösterileri hazırlayabilirsiniz.  Başkalarını slayt gösterinizi düzenlemeye de davet edebildiğiniz Canva bu bağlamda online tarafta da iddialı bir kullanım sunuyor. Canva içerisinde aynı zamanda 1 milyonun üzerinde resim bulunan devasa bir kitaplık yer alıyor ve bu da uygulamanın güzel avantajlarından biri olarak dikkat çekiyor.

WPS Office Free

Microsoft Office yazılımlarına hem görünüş hem de kullanım tarzı itibariyle epey benzemekte olan WPS Office , PowerPoint programının sağladığı çok sayıda geçiş efektini, animasyonu sağlıyor ve ek olarak pek çok özellik sunuyor. Tamamen ücretsiz bir yapıya sahip olan WPS Office’yi kullanmanın bir bedeli de bulunuyor elbette: Program üzerinde reklamlar bulunuyor. İndirmeden önce reklamlı olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Google Slides

Kullanabileceğiniz bir diğer program Google Slides olup Slides tarz itibariyle PowerPoint uygulamasına epey benzerlik gösteriyor. Google Slaytlar fonksiyonunu kullanabilmek için ek bir program indirmek de gerekmiyor ve bu halde birden fazla kişi aynı slayt gösterisi üzerinde online olarak çalışabiliyor. Uygulamanın ücretsiz olması da sahip olduğu avantajlardan en önemlisi olarak dikkat çekiyor.
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)