Pokemon Masters Önemli Bir Başarıya İmza Attı

Fahri Gün 11 Eyl 2019 Oyun 233  0

Pokemon Masters oyunu çıktıktan sonra önemli bir başarıya imza attı. İşte konuya dair ayrıntılar…

Günümüzde bir video oyununun tutup tutmayacağı hiç mi hiç belli olmuyor. Ancak su götürmez bir gerçek var ki o da Pokemon gibi efsanevi bazı serilerin her zaman bir adım daha önde olduğu. Pokemon Masters çıkarken de aynı şeyi düşünüyorduk ve oyunun şu ana kadar elde ettiği satış rakamı bizleri yanıltmadı.

Pokemon Masters 26 Milyon Dolar Kazandırdı

Açıklanan verilere göre Pokemon Masters oyunu çıkış yaptığı ilk haftada 26 milyon Dolar gelir elde etmeyi başardı. Bu ulaşılması güç başarıyla adından söz ettiren Pokemon Masters, ilk kez 29 Ağustos 2019 günü çıkışını gerçekleştirmişti ve Android, iOS platformlarında ücretsiz olarak oynanabiliyordu.

5 Milyon Kişi Oynuyor

Oyuncular Pokemon Masters’ı çok beğendi ve kısa sürede bağrına bastı. Bu durum da yapımcı şirketin büyük paralar kazanmasını sağladı. Şu an oyunun 5 milyonun üzerinde bir oyuncu kitlesi bulunuyor ve bu sayı ilerleyen günlerde daha da artabilir. Oyunun gelirlerinin büyük bir kısmının Japonya’dan geldiğini ise belirtelim. Şu ana kadarki incelemelerden de alnının akıyla çıkan Pokemon Masters’ın geleceği oldukça parlak gözüküyor. Pokemon GO kadar büyük bir etki yapamasada şirketin beklentilerini çoktan karşıladığını ifade edelim.
Etiketler:
Anno 1800 Oynayanların İşine Yarayabilecek 5 Taktik
Kule Savunması Temalı 5 Video Oyunu
Scarlet Nexus İncelemesi
Game Builder Garage İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)