Pokemon Go Etkinlikleri Nasıl İlerliyor?

ibrahim KIZILIRMAK 23 Tem 2017 Oyun 673  0

Yayınlandığı andan itibaren en başarılı mobil oyunlardan biri olarak gösterilen Pokemon Go, çıktığı yıllardan bu yana en çok oynanan oyunlardan biri olarak öne çıkmaya başlamıştı. Pokemon Go oyununun bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise yapımın artırılmış gerçeklik yapısı olmuştu. Sanal dünyayla real dünyayı bir araya getiren Pokemon Go oyununun farklı yapısıyla beraber oyunun alanında bir ilke imza attığını da söylemek gerekiyor. Tüm bu yapıyla beraber öne çıkan Niantic oyununun şu sıralar ise ilk yılı kutlanıyor. Yayınlanmasının üzerinden 1 yıl geçen yapımın yeni yıl kutlamalarıysa adeta oyunu başka bir seviyeye taşımaya yetti.

Pokemon Go Yıl Dönemi Etkinlikleri

Oyunun yeni yıl kutlamaları için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında oyuna birçok yeni dev Pokemon karakteri eklenmişti. Oyuna eklenen yeniş karakterler bir hayli ilgi çekerken yapımın etkinliğinde de bu karakterler ilk kez denenmiş oldu. Chicago’da düzenlenen etkinlikle beraber tüm Pokemon kullanıcıların katılabileceği özel bir arana da yeni Pokemonlar denenmiş oldu. Dev Pokemonların denendiği etkinlikte kullanıcıların dev canavarlara karşı kendi Pokemonlarını kullanmaları da sağlandı.

Pokemon Go

Tanıtım videolarında bir hayli dikkat çekmiş ve bir o kadar da konuşulmuş olan festivalin, başlamasıyla beraber işler beklendiği gibi gitmedi. İlk olarak oyuncular tarafından Pokemon Go etkinliği için yaşanan sorunlar dile getirilmişti. Kullanıcılar yaptıkları paylaşımlarda oyunda bağlantı sorunları olduğunu öne sürmüştü. Etkinlik kapsamında bağlantı sorunları yaşandığı belirtilirken kullanıcıların oyuna girmesinin de bir hayli zorlaştığı açıklandı.

Pokemon Go etkinliğinde yaşanan bağlantı sorunlarının kullanıcılar tarafından paylaşılmasının ardından Ninatic tarafından da yaşanan sorun kabul edildi. Yoğunluktan ve gösterilen ilginin oldukça yüksek olmasından kaynaklı olduğu belirtilen sorunun çözülmesi için firmanın özel bir ekiple beraber sorunu çözmek adına çalışmalar yaptığı da ortaya çıktı. Henüz çözüme kavuşturulamadığı için Pokemon Go etkinliğinde de aksamalar yaşandığı belirtiliyor. Aksamaların ne zaman giderileceği ve oyunun ne zaman tam anlamıyla erişime açılacağı konusundaysa bir bilgi bulunmuyor. Pokemon Go etkinliğindeki sorunun çözülmesinin ardından firmanın açıklama yapması bekleniyor.

Arkadaşlarınızla Beraber Oynayabileceğiniz 10 Mobil Oyun
Birbirinden Güzel 5 Uzay Temalı Video Oyunu
Steam Platformunda 2020’nin En İyi Oyunları Açıklandı
Steam 2020 En Çok Satan Video Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)