PlayStation Kullanıcı Adını Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 27 Ara 2019 Teknoloji 404  0

PlayStation kullanıcı adını değiştirmek isteyen kullanıcılar için Sony tarafından imkan tanınmakta. Peki kullanıcı adını değiştirmek için hangi yöntemleri uygulamalak gerekli? Yeni yazımızda bu konuya değindik.

PlayStation 4 kullanıcılarına PSN çevrimiçi kimlik değiştirme imkanı tanınmakta. Bazı adımları uygulayarak PlayStation 4 kullanıcı adınızı kısa sürede değiştirebilirsiniz.

Bunlara dikkat!

Adımlara geçmeden önce ilk olarak çevrimiçi kimliğinizi değiştirmekle alakalı bazı merak edilen konularda açıklamalarda bulunalım. Öncelikle bahsedeceğimiz kimlik değişimi işlemi yalnızca PS4 ve web tarayıcıları üzerinden yapılmakta. Ücretsiz olarak ilk değişimi yapabiliyorsunuz ancak ilk değişikliği yaptıktan sonra bir kez daha kullanıcı adı değiştirmek isterseniz o halde ücret ödemeniz gerekir. Yani kullanıcı adı değişikliğinin ücretsiz olması hususu sadece bir kereye mahsustur.

Başlayalım !

İlk olarak PlayStation 4 arayüzünüz içerisinden Ayarlar seçeneğine gidin. Sonrasında Hesap Yönetimi > Hesap Bilgisi > Profil > Çevrimiçi Kilik adımlarını takip edin. Seçmiş olduğunuz kimliği girip size öneri olarak sunulan kimliklerden birini seçin. Ekran çıkan son talimatları izleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Eski kimliğe geri dönülebilir mi?

Eğer kullanıcı adı değişimi yaptıktan sonra vazgeçerseniz eski kimliğinize de dönebilmeniz mümkün. Ancak kullanıcı sözleşmesini ihlal etmeyen durumlarda bu geçerli. Eski kimliğe dönebilme seçeneğinin size sunuluyor olması başkalarının kimlikten yararlanamamasını sağlıyor yani siz yeni bir kimliğe geçiş yapsanız dahi bir başkasının sizin eski kullanıcı adınızı edinmesi mümkün değil.

Yöntem 2

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemin dışında web tarayıcısı aracılığıyla da PlayStation kullanıcı adınız değiştirebilmeniz mümkün. Bunun için ilk olarak PlayStation Network hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında sol kısımda yer alan menüden PSN Profili seçeneğine tıklayın . Daha sonra çevrimiçi kimlik kısmının yanında yer alan Düzenle seçeneğine tıklayıp seçmiş olduğunuz kimliği girip tavsiye edilen kimlikler arasında seçiminizi yapın ve son talimatları izleyerek işlemi tamamlayın.
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)