PlayStation 4 Kullanıcıları İçin Yeni Güncelleme Geldi

Fahri Gün 12 Nis 2018 Teknoloji 376  0

Bu sabah, PlayStation 4 kullanıcıları için Sony tarafından yeni bir güncelleme sunuldu. Söz konusu güncelleme, oyunlardaki bazı sorunları düzeltmeye ve daha stabil bir oyun deneyimi yaşatmaya odaklanıyor.

Sony, yıllardır PlayStation ürünleri kapsamında epey uğraş veriyor. PlayStation, PC ve Xbox üçlüsü arasındaki büyük savaşta son zamanlarda özellikle PlayStation platformuna özel oyunlarıyla dikkat çeken Sony, bir yandan da optimizasyon tarafında kullanıcıları çekmek istiyor. Bu doğrultuda PlayStation 4 için sıklıkla yeni güncellemeler sunuluyor.

Şimdi yeni çıkan PlayStation 4 güncellemesi, 5.53 sürüm numarasına sahip ve boyutu 400 MB kadar. Genel olarak Nisan ayı güncellemesi olarak geçen bu düzeltme, temelde kullanıcıların oyunlarda yaşadığı problemlere iniyor. Pek çok oyundaki optimizasyon sıkıntısını aşabilen güncelleme, oyunlardaki problemleri giderebilmesinin yanında daha hızlı çalışmalarını da sağlıyor.

Sony’nin bu güncellemesini tüm PlayStation 4 kullanıcılarının gerçekleştirmesi gerekiyor. Çünkü zaten güncellemeyi yapmadığınızda PlayStation 4 cihazınızı online oyunlarda multiplayer olarak oynayabilmeniz pek söz konusu olmuyor. Bu başlı başına rahatsız edici bir durum ortaya koyarken, yazılım olarak eski bir cihazı kullanmak oyunlarda sorunlar yaşamanıza da neden oluyor.

Sonuç olarak Sony, Nisan ayında çok büyük çaplı bir güncelleme yayınlamak yerine, oyuncuların daha iyi bir deneyim elde edebileceği düzeltmeler içeren bir güncelleme yayınladı.

Etiketler: ,
Gizlilik Riski Nedeniyle Dikkat Edilmesi Gereken Teknolojiler
FPS Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
İnternete Bağlı Cihaz Sayısının Artması Güvenlik Riskini de Arttırıyor
Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)