Play Store Çalışmıyorsa Bu Adımları Uygulayın

Fahri Gün 23 Eyl 2017 İnternet 812  0

Eğer Google Play Store hesabınızı bir türlü çalıştıramıyorsanız şimdi anlatacaklarımız faydalı olabilir.

Android’in en popüler sanal mağazası cihazlara varsayılan olarak geliyor ve genelde varsayılan sürüm eski oluyor. Özellikle de eski sürüm Android tabletlerde Google Play Store açılmama sorunu çok fazla meydana geliyor.

Bu sorunu düzeltebilmek için ilk olarak Google Play Store uygulamanızı güncelleştirmeyi deneyin. Google Play Store esasen kendi kendisini güncelleyebilen bir yazılım ancak bazı cihazlarda bulunan yazılımsal problemlerden ötürü güncellemeyi yapmayabiliyor ve bu nedenle eski, uygulamaları güncellemeyen bir Google Play Store kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Fakat size önereceğimiz önemli yöntemler ile Google Play Store güncelleyip sorunlarınızı çözebilirsiniz;

Veri Temizliği

İlk olarak Android işletim sistemimizde Ayarlar ekranını açalım ve oradan Uygulamalarım yazısına tıklayarak uygulama listesini görüntüleyelim. Ardından Google Play Store’u bulalım ve durmaya zorlayıp verileri temizleyelim. Veri temizliği yaptıktan sonra uygulamayı aynı bölümden yine aktif hale getirelim ve ardından telefonumuzu yeniden başlatarak Google Play Store kısayoluna dokunalım. Uygulama bir kez daha açılmıyorsa o halde yeni sürümünü doğrudan internetten yüklememiz lazım.

Yeni Sürüm Yükleyeceğiz

Yeni sürüm yükleyeceğimiz yer güvenilir olmalı. Güvenilir bir internet sitesinden Google Play Store son sürümünü indirelim ve Android cihazımıza kuralım. Ardından yükleme adımlarını gerçekleştirelim ve cihazımıza yeniden başlatıp güncel kısayola tıklayalım.

Bir Çaremiz Daha Var

Eğer bu da işe yaramadıysa hesabınız ile senkronize ettiğiniz Google hesabınızı kurcalamak lazım. Bunun için Ayarlar ardından da Hesaplar alanına girelim ve Google hesaplarını açıp cihazımıza bu defa farklı bir Gmail hesabımızı bağlayalım. Yeni Gmail  ile Google Play Store’a giriş yapmaya çalışalım.

Eğer sorununuz yine düzelmediyse aşağıdaki yorum kısmından bize bildirin.

 

Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)