PhotoScape Uygulamasında Fotoğraf Birleştirme Yöntemi

Fahri Gün 03 Eyl 2017 Teknoloji 1.069  0

Yeni içeriğimizde sizlere PhotoScape’de fotoğraf birleştirmenin nasıl yapıldığını ayrıntısıyla anlatıyoruz.

Fotoğraf  birleştirmelerinde genellikle PhotoScape isimli program kullanılıyor. Bunun bir numaralı nedeni uygulamanın hem çok basit kullanılabilmesi hem de ücretsiz olmasına rağmen resmin üzerinde herhangi bir reklam yapmamasıdır.  Ancak PhotoScape ile fotoğraf birleştirmeyi bilmeyenlerin sayısı da bir hayli fazla.

İnternetteki fotoğrafları bilgisayarınızda tutarken onları aynı zamanda PhotoScape sayesinde birbirlerine rahatlıkla bağlayabiliyorsunuz. Bunun için ilk olarak uygulamayı çalıştıralım. Uygulamayı çalıştırdığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Bu ekrandan Birleştirme yazısını bulup bir kez tıklayalım. Ardından karşınıza çıkan panelde sol alt kısımda resimler göreceksiniz ve üst kısmında da resimlerin bulunduğu klasörün dosya yolunu göreceksiniz. Birleştirmek istediğiniz fotoğraflardan ilkini tutup çalışma yapacağınız orta kısma sürükleyin. Sürüklediğinizde resmin orjinal boyutu orta alanda karşınıza çıkacak. O alandan isterseniz zoom yaparak resmi daha çok büyültebilirsiniz.

İlk resmimiz tamam ise birleştirmek istediğimiz diğer resme geçelim; Yine diğer resmi de ilk resimde yaptığınız gibi tutarak orta kısma sürükleyin. Bunu yaptığınızda resimler otomatikman birleşip üst üste binecektir.

 

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi sol alt bölümde bulunan resimler orta kısma sürüklenip bırakılmış ve ardından çok sayıda fotoğraf bir araya getirilmiş. Dikkat ettiyseniz bu fotoğraflardan bazıları büyükken bazıları ufak boyutta. PhotoScape programının bir güzelliği de size hazır filtre şablonları sunmaktır. Sağ alt kısma baktığınızda ortadaki şeklin nasıl oluştuğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Sağ alt kısımdaki hazır şablonlardan birini seçiyorsunuz ve uygulamaya eklemiş olduğunuz birbirinden güzel resimler bir şekil içerisine bürünüyor.

Eğer resmin varsayılan boyutu düzenleme yapmanıza engel oluyorsa resimde görüldüğü üzere orta alt kısımdaki zoom ayarları ile oynayabilirsiniz. Düzenleme işleminiz artık tamam ise o halde sağ üst köşede bulunan Kaydet butonuna bir kez tıklayın ve resminizi kaydedin. Fotoğrafı kaydettikten sonra kaydetmiş olduğunuz klasöre bir de orjinal kopyası eklenecektir. Haliyle düzenlenmiş hali yerine isterseniz yine orjinal halini kullanabilirsiniz.

 

Birleştirme Alanına Girdim Ama Resimler Gözükmüyor Ne Yapmalıyım?

PhotoScape uygulaması varsayılan klasör olarak sizin ilk seçtiğiniz klasörü belirler. Yani uygulamada bir varsayılan dizin oluşması için önce PhotoScape üzerinde bir yol belirlemeniz lazım. Aksi taktirde sol altta gözüken resimler sizde gözükmeyebilir. Birleştirme alanını açtığınızda hangi resimleri birleştirecekseniz o resimlerin klasörüne girmeniz lazım. Bunun için sol üst kısımdaki klasörlerden birleştireceğiniz resimlerin bulunduğu klasörü açın. Bunu yaptığınızda o klasör içindeki resimler sol altta bir düzen halinde sıralanır. Oradan da rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Etiketler: ,
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)